Šport 2016. 03. 16.

Trápiace sa KFC porazilo ašpiranta na postup 3:0. Ako to? Hostia zabudli prísť!

Nie je ojedinelým javom, keď sa v nižších súťažiach nedostavia hostia na zápas. Neodohrané stretnutie 19. kola 3. ligy však má neuveriteľne komické rozuzlenie. Hostia z Púchova proste zabudli, že majú v sobotu hrať. Správu priniesol portál Aktuality.sk.

Počas uplynulého víkendu boli na programe zápasy 19. kola III. ligy skupiny Západ, no sobotňajší súboj medzi KFC Komárno a MŠK Púchov sa neuskutočnil. Domáci ani hostia skôr neavizovali, že by sa majstrovského súboja nemali z nejakých dôvodov zúčastniť. Dôvod je tak trochu komický…

Za všetkým sa pravdepodobne skrýva administratívna chýba. Pôvodný čas výkopu bol naplánovaný na nedeľu 13. marca o 14.30 hod, no keďže KFC Komárno hráva domáce stretnutia v sobotu, termín bol počas týždňa zmenený na 12. marca o 14.30 hod. Komplikácia nastala po tom, čo hráčov súpera o tejto zmene očividne nikto neinformoval, keďže si zrejme nikto z kompetentných neprečítal úradnú správu Športovo-technickej komisie SFZ.

Futbalisti MŠK Púchov sa dozvedeli o presunutí zápasu na skorší termín až v sobotňajších obedňajších hodinách a keďže Púchov delí od Komárna zhruba 200 kilometrová časovo náročnejšia cesta, ani po okamžitej mobilizácii všetkých futbalistov a s využitím dvadsaťminútovej povinnej čakacej doby by stretnutie s najväčšou pravdepodobnosťou nestihli. V sobotu ráno pritom ešte absolvovali jednu tréningovú jednotku v rámci prípravy na duel s Komárnom.

„Vedenie MŠK sa touto cestou ospravedlňuje svojim priaznivcom a podporovateľom, za neodohratie súťažného stretnutia na pôde KFC Komárno z dôvodu nevycestovania, ktoré bolo spôsobené pochybením niekoľkých osôb a súbehom viacerých nešťastných okolností,“ uviedol Ľubomír Luhový v oficiálnom vyjadrení MŠK Púchov k vzniknutej situácii.

Konateľ MŠK Púchov následne pokračoval: „Vedenie futbalového klubu urobilo dôkladný rozbor vzniknutej situácie, klasifikovalo sled chybných krokov v zabezpečení výjazdu na stretnutie a je pripravené prijať opatrenia a vyvodiť dôsledky voči zainteresovaným osobám. Ku konkrétnym opatreniam však pristúpime až po oficiálnom stanovisku Športovo-technickej komisie a rozhodnutí disciplinárnej komisie ZsFZ.“

Je takmer isté, že Športovo-technická komisia skontumuje predmetný súťažný zápas 19. kolo III. ligy skupiny Zápas medzi KFC Komárno a MŠK Púchov v prospech domáceho mužstva 3:0.

TEXT: Aktuality.sk