Šport 2010. 09. 30.

Tretí ročník Danube Cupu ovládli zahraniční hráči biliardu

Komárno sa v dňoch 25-26. 9. 2010 znovu stalo dejiskom medzinárodného turnaja biliardistov, telesne postihnutých športovcov – vozíčkárov Turnaj s názvom Danube Cup sa konal už tretí krát a zúčastnili sa na ňom borci z Írska, Nemecka,  Rakúska, Belgicka  a samozrejme zo Slovenska.

Celkovo sa zišlo 10 hráčov a zápasy prebiehali v Biliard Centre Golden West, ktorý je už v Európe známy organizovaním juniorského medzinárodného turnaja Kretzschmar-Ďurišovho Memoriálu.  V prvý deň  zápasy prebiehali v dvoch kvalifikačných skupinách, z ktorých najlepší dvaja postúpili do hlavnej časti súťaže, kde sa hralo už systémom jednoduché KO.

Miroslav Benko z Lipovej pri Nových Zámkoch, Ján Škabla z Komárna, Martin Jasenovec zo Slovenskej Lupče, Jozef Hudec zo Zvolena a Radoslav Ďuriš z Novej Dubnice získali dostatočný počet bodov, aby sa mohli pobiť o medaile. Zápasy boli náročné nakoľko zahraniční hráči majú za sebou obrovské skúsenosti zo Svetových Pohárov a Majstrovstiev Európy, takže sa hralo dlho, do večerných hodín.

Svoje kvality potvrdili trojnásobný Majster Sveta Fred Dinsmore z Írska, víťaz turnaja a obhajca titulu z vlaňajška a  štvornásobný Majster Sveta v snookrin a v poole  Kurt Deklerck z Belgicka   Semifinálové a finálové zápasy boli na vysokej hráčskej úrovni a víťaza turnaja bolo nemožné  vopred predpovedať. Po tesných výsledkoch sa do finálového duelu prebojovali Kurt Deklerck a Fred Dinsmore. Kvalitu dokazuje aj výsledok 7:6, pre Íra.

Turnaj sa niesol v dobrej súťaživej atmosfére a  slovenskí hráči sa spoznali s biliardovými velikánmi so zahraničia. Je všetkým známe, že cestovanie na súťaže v každom športe je náročné a nie ešte pre telesne postihnutých športovcov, takže účasť biliardových Majstrov bola nad očakávanie.

BC Komárno ako organizátor spolu so Slovenským Biliardovým Zväzom touto cestou ďakuje  partnerom, ktorí vyšli v ústrety a podporili organizáciu tohoto úspešného a kvalitného turnaja. Boli to     L.A.C. spol. s r.o., Lacza sr.o., Biliard Centrum Golden WEST ,

Udalosť bola podporovaná Nitrianskym samosprávnym krajom.

Výsledky DANUBE CUP SLOVAKIA OPEN 2010:

1. Dinsmore  Fred (Írsko)

2. Deklerck Kurt (Belgicko)

3. Volkmer Tankred (Nemecko)

Schuler Jo (Nemecko)

5. Benko Miroslav (Slovensko)

Škabla Ján (Slovensko)

Radoslav Ďuriš (Slovensko)

Hudec Jozef (Slovensko)

9.  Gattinger Manfred (Nemecko)

Jasenovec Martin (Slovensko)