Mesto 2022. 03. 17.

Ubytovanie pre utečencov z Ukrajiny poskytli aj športové kluby v Komárne

Samospráva sa snaží pomôcť rodinám, ktoré utekajú pred vojnou na Ukrajine, prevažne matkám s deťmi aj prostredníctvom našich športových klubov. Niekoľko rodín už bolo ubytovaných v Komárňanskom kajak-kanoe klube a po ukončení sústredenia športovcov, budú opäť schopní ubytovávať utečencov.

Do pomoci sa zapojili aj členovia klubu kempo a ubytovanie ponúkol aj futbalový klub v Novej Stráži. Veľkú pomoc poskytuje aj futbalový klub KFC, ktorý má v súvislosti s rekonštrukciou v dlhodobom prenájme hotel aj reštauráciu Panoráma. Do dohode s predsedníctvom klubu, budú do zahájenia výstavby štadióna k dispozícii izby, v ktorých budú dočasne ubytované utečenecké rodiny. Na prevádzku bude dohliadať príspevková organizácia mesta Comorra Servis, ale o poriadok a zabezpečenie stravy sa budú starať ubytovaní utečenci, pričom deti pôjdu čo najskôr do škôl a dospelí do práce.

Pre utečencov prišlo viacero pracovných ponúk, úrad práce eviduje v okrese 800 voľných pracovných miest s možnosťou okamžitého nástupu. „Ďakujeme športovým klubom za ich podporu, že podávajú pomocnú ruku pre ľudí v núdzi a pre prichádzajúce deti zase zabezpečia kvalitné športové zázemie,“ píše sa na Facebookovej stránke Mesto Komárno – Komárom Város.

Zdroj: Mesto Komárno – Komárom Város