Mesto 2023. 02. 23.

Unikátny projekt Legendy Komárna potrebuje (aj) vašu pomoc! Podporme spoločne turistický ruch v našom meste

Spojiť príjemné s užitočným nikdy nie je na škodu. Svoje o tom vedia aj mladí herci z prvého slovenského profesionálneho divadla v Komárne – Divadla Komora, ktorí už roky podporujú v meste kultúru a cestovný ruch. Na to, aby sa mohli zlepšovať, však, potrebujú pomoc verejnosti.

Záujem o ich divadelné predstavenia a sprevádzanie po meste stále rastie. Preto sa od 1. marca rozhodli sprofesionalizovať. „Chceme, aby si mladí herci mohli privyrobiť, a tiež pomôcť miestnemu turistickému ruchu. Na to potrebujeme v prvom rade nakúpiť profesionálne vybavenie pre našich sprievodcov. Ich hlasový fond je výborný, ale ak majú večer pre vás odohrať predstavenie, potrebujeme pri sprevádzaní ich hlas zosilniť. Existujú na to moderné prístroje, nie sú však lacné,“ píše riaditeľ divadla Jozef Černek na stránke startlab.sk, kde je možné podporiť ich prácu ľubovoľnou sumou.

Podporte hercov a zároveň podporíte turizmus v meste

Divadelné predstavenia Divadla Komora a Slovenských rebelov sa vždy tešia veľkej obľube, pričom popri herectve si herci často oblečú aj „rovnošatu“ sprievodcu po meste, vďaka čomu do Komárna jeho ulíc, pevnosti a reštaurácií zavíta počas sezóny množstvo turistov. „Skupiny, ktoré sprevádzame, pôvodne prichádzali len preto, aby videli naše predstavenia. My sme si ale povedali, že aj mesto Komárno, jeho obyvatelia, chute a história stoja za to, aby ich ľudia zažili. Začali sme preto pre väčšie skupiny turistov organizovať zážitkové spoznávanie mesta.“

Projekt s názvom Legendy Komárna by herci chceli odštartovať už počas tejto jari. Povedú vás po najlepších reštauráciách v meste, tajných historických zákutiach, susednom Maďarsku, pozvú vás do múzea alebo na divadelné prestavenia. A viete čo je najlepšie? Že počas výletu sa vďaka jedinečným historickým príbehom, zaujímavostiam o meste a úžasným hereckým výkonom stanete dokonca vy ako domáci, turistami vo vlastnom meste!

Ich projekt s názvom Legendy Komárna môžete podporiť TU. Hercom zostáva vyzbierať do celkovej sumy takmer 3000 eur a na projekt je možné prispieť do 9. marca 2023.