Šport 2018. 01. 23.

Úspech, aký sme tu dávno mali (SPŠ KN)

18. januára 2018 sa konali majstrovstvá kraja v halovom futbale, ktorých sa družstvo Strednej priemyselnej školy zúčastnilo ako majster okresu.
S nádejou na dôstojnú reprezentáciu sme vyrazili skoro ráno, ale v kútiku duše sme dúfali v nejaký menší úspech.

Po losovaní sme sa dozvedeli, že naša škola sa dostala do skupiny s víťazmi nitrianskeho, levického a novozámockého okresu. Prvý zápas sme hrali s Nitranmi. V ňom sme po počiatočných oťukávaniach sa skončili porazení.

Po tomto zápase však začali chlapci obrovský pochod vpred. Levickú školu sme porazili na stav 5:2 a majstra novozámockého okresu zdolali na 1:0, a tak ako 2. zo skupiny hrali o postup do finále.

V semifinále sme sa stretli s majstrom topoľčianskeho okresu, ich družstvo sa bez chyby prebojovalo z vlastnej skupiny. Naši chlapci zacítili obrovskú šancu a s obrovským nasadením v porazili 3:0 svojho súpera. Prebojovali sa tak teda do finále.

Naším súperom vo finále sa stalo družstvo majstrov okresu Zlaté Moravce, ktoré v semifinále poslalo domov družstvo z Nitry. 0:1 – 1:1 – 1:2 – 2:2 – 3:2 – 4:2. Po odpískaní si naši chlapci opojení víťazstvom skákali navzájom do krkov. Podaril sa nám taký úspech, na ktorý sme sa ani neodvážili pomyslieť, ale zdal sa nám stále väčšmi dosiahnuteľným a keď v niečo naozaj veríme, nič nie je nemožné.

Stredná priemyselná škola už dlho čakala na taký športový úspech, ktorý sa teraz chlapcom podarilo dosiahnuť: DOSTALI SA DO CELOŠTÁTNEHO FINÁLE, kde budú reprezentovať nielen našu školu, ale aj naše mesto, okres a dokonca aj Nitriansky kraj.
Želáme im veľa úspechov, veď na tejto úrovni, už NIČ NIE JE NEMOŽNÉ.

Úspešné družstvo tvorili: Viktor Jóba, Imrich Sátor, Peter Hupian, Adrián Márton, Alex Péntek (IV.F), Tibor Németh (III.F), Ollé Nikolas (III.K), Rajtár Tamás (II.K), Nagy János (I.D).