Mesto 2021. 04. 30.

Už v sobotu otvorí požičovňa na Mŕtvom ramene Váhu

V sobotu 1. mája otvára požičovňa na Mŕtvom ramene Váhu, kde si môžete požičať čln, vodný bicykel, paddleboard, ale okrem toho aj klasický a tandemový bicykel. Počas mesiaca máj bude požičovňa v prípade dobrého počasia otvorená v piatok poobede, v sobotou a nedeľu od 9-tej hodiny do 7-mej hodiny večernej. Od júna sa bude otváracia doba postupne rozširovať a počas leta, ak to epidemiologická situácia dovolí, bude otvorená každý deň.

Riaditeľ príspevkovej organizácie COMORRA SERVIS, Gábor Kollár, uviedol, že sú pripravení na otvorenie a v súlade s epidemiologickými opatreniami budú pravidelne dezinfikovať. „Nakoľko je vzdialenosť týchto malých vodných plavidiel daná a počet osôb obmedzený, je to skutočne dobrá príležitosť na bezpečný relax pod holým nebom. Pádla aj bezpečnostné vesty budeme pravidelne dezinfikovať”- povedal riaditeľ organizácie.

Tento rok sa rozšírila ponuka požičovne o ďalšie paddleboardy, ktoré sú vhodné aj pre návštevníkov s vyššou váhou. Pre požičovňu ich zabezpečila OOCR Podunajsko zo štátnej dotácie.

Riaditeľ organizácie, Gábor Kollár, dodal, že by chceli pre návštevníkov rozšíriť sortiment a poskytovať lepšie služby aj v tamojšom bufete. S prevádzkou požičovne im opäť budú vypomáhať členovia kajak-kanoe klubu.

Zdroj: Mesto Komárno