Región 2011. 11. 14.

V Chotíne našli sklad drog a jedenásť nelegálnych zbraní

V piatok ráno o 6. hodine komárňanskí policajti v obci Chotín vykonali domovú prehliadku. Na základe získaných operatívnych informácii mali dôvodné podozrenie, že v dome sa nachádzajú drogy.

Počas domovej prehliadky v dome našli 60 kusov zelenej sušenej rastlinnej hmoty, takmer 17 kg šišiek zelenej farby a tri zatavené striekačky s obsahom neznámej bielej kryštalickej látky. Nájdené rastliny (pravdepodobne marihuany) a striekačky budú zaslané na expertízu.

Okrem toho, bolo v dome zaistených 11 kusov rôznych strelných zbraní, 1 kladková kuša s puškohľadom, 29 nábojov a 3 krátke strelné zbrane, ktoré mal podozrivý v nelegálnej držbe. Všetky zbrane sa podrobia expertíznemu skúmaniu v kriminalisticko-expertíznom ústave.

33-ročný muž bol predvedený na políciu, kde sa podrobil výsluchu a vykonávajú sa všetky potrebné procesné úkony. Vyšetrovateľ z Komárna začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi a zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Za drogovú trestnú činnosť v tomto prípade hrozí zo zákona trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov, za nelegálne držanie zbraní 8 rokov. Po vypočutí bude 33-ročný Ján z obce Chotín obvinený a bude spracovaný podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

TEXT: PZ SR

Vyjadrite svoj názor