Šport 2024. 05. 06.

V Komárne sa predstavia najlepší mladí boxoví šampióni z celého Slovenska!

Majstrovstvá Slovenskej republiky v boxe, v kategóriách žiakov, mladšieho dorastu, mužov a žien do 22 rokov sa budú konať v Mestskej športovej hale v Komárne.  Športové podujatie bude dostupné pre širokú verejnosť bezplatne v dňoch 10., 11. a 12. mája 2024. Udalosť je organizovaná z poverenia Slovenskej boxerskej federácie pod záštitou Športového klubu boxu Spartak.

Predpokladaná účasť je 200 športovcov v kategóriách žiakov, mladšieho dorastu a mládeže do 22 rokov. „Tieto majstrovstvá budú významným momentom pre mladých boxérov, ktorí budú mať príležitosť ukázať svoje schopnosti a súťažiť na národnej úrovni. Vstup na podujatie je zadarmo, čo povzbudí fanúšikov a divákov prísť a podporiť mladých šampiónov,“ približuje Roderik Győrfi, predseda Športového klubu boxu Spartak.

Boxing má v Komárne dlhoročnú tradíciu a patrí v našom meste k najpopulárnejším športovým odvetviam, nielen zo strany športovcov ale aj športového publika mesta Komárno. Športový klub boxu Spartak Komárno má dlhoročné skúsenosti z organizovania boxerských stretnutí. Veď história Komárňanského boxingu siaha až do roku 1937, keď bol založený prvý boxerský klub v Komárne. Od tej doby klub vychoval mnoho boxerov svetového a európskeho rangu.

Nech sa toto podujatie stane nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých zúčastnených, športovcov a fanúšikov boxingu!