2024. 05. 24.

V Komárne sa úspešne predstavili mladí šampióni v boxe

Z poverenia Slovenskej boxerskej federácie organizoval športový klub boxu Spartak Komárno Majstrovstvá Slovenskej republiky v boxe, v kategóriách žiakov, mladšieho dorastu a mládeže do 22 rokov. Majstrovstvá sa konali v priestoch metskej športovej haly mesta Komárno v dňoch 10 – 12 mája 2024.

Tohto turnaja sa zúčastnilo 47 slovenských klubov so 189 športovcami. Diváci mohli sledovať počas troch dní 132 boxerských stretnutí. Športový klub boxu Spartak Komárno reprezentovali v kategórii mladší žiaci, vo váhe 75 kg Bence Susik, ktorý v bojovnom finálovom stretnutí zvíťazil na body v pomere 5:0 nad Romanom Ferencom a získal titul majstra Slovenska.

V kategórii mladší žiaci, vo váhe 46 kg, vo finálovom stretnutí prehral boxer Spartak Komárno Máté Šenkár RSC v prvom kole so skúsenejším boxerom Maxom Trajlínkom z klubu ABC Malacky a umiestnil sa na druhom mieste. V kategórii mladšieho dorastu vo váhe 60 kg nastúpil do vylučovacích bojov Szabolcs Méhes na svoje šieste stretnutie v jeho boxerskej kariére. Jeho súperom bol Dionýz Tóth z BC rom Komárno. „Toto stretnutie Szabolcs dobre zvládol, nestačil však na svojho vyspelejšieho súpera a prehral na body, čím sa jeho účasť na turnaji skončila.“ Vo váhe 54 kg Kevin Lakatoš prehral na body vo vylučovacích bojoch, čím z turnaja vypadol. V kategórii mladšieho dorastu, vo váhe 70 kg Alex Nagy vo vylučovacích bojoch zvíťazil RSC v treťom kole nad Stanislavom Rushchakom z Košického boxerského klubu a postúpil do semifinálových bojov.

V sobotu však fanúšikovia komárňanského boxingu nemohli podporiť Alexa, nakoľko sa lekár a tréneri klubu rozhodli, že Alexa nepostavia na toto stretnutie kvôli chorobe. Na základe tejto nepríjemnej situácie získava Alex tretie miesto. V kategórii mladšieho dorastu, vo váhe 80 kg nastúpil do ringu na semifinálové stretnutie Alex Roman Bukor. Jeho súperom bol Adrian Kratochvíla. „V tomto stretnutí zvíťazil náš boxer a zabezpečil si postup do finále. Vo finálovom stretnutí bol Alexov súper Martin Kiss BC Veľké Úľany. Vo veľmi tvrdom stretnutí Alex prehral na body a skončil na druhom mieste,“ informuje tréner klubu Spartak Komárno.

„V mene vedenia klubu gratulujeme našim boxerom za dosiahnuté výsledky, trénerom Jánovi Sárözimu a Romanovi Bukorovi za prípravu našich boxerov a za vzornú reprezentáciu nášho klubu. Veríme že naši mladí boxeri nás budú reprezentovať aj na MSR v budúcom roku a príležitosť dostanú aj ostatní nádejní boxeri klubu. V neposlednom rade patrí poďakovanie našim reklamným partnerom, dobrovoľníkom a divákom. Bez ich pomoci a podpory by sme nemohli zorganizovať takéto úspešné športové podujatie.“