V Komárne začína výstavba K Parku

Komárno opäť ukázalo, že ak ide o dobrú vec, vie sa zomknúť. V hlasovacej súťaži, ktorú organizovala spoločnosť Kaufland, sa mestu podarilo získať ďalší voľnočasový priestor – takzvaný K Park. Po troch úspešných projektoch Žihadielka a detskom ihrisku Čistinka tak pribudne ďalšie atraktívne miesto pre deti, mládež aj dospelých.
Po schválení detailov stavby a odovzdaní staveniska sa oficiálne začína výstavba – prvé práce odštartovali 21. júla. Samotná inštalácia by mala trvať približne päť až šesť týždňov. Nový park s rozmermi 28 × 14 metrov bude umiestnený na Hradnej ulici, v blízkosti termálneho kúpaliska a pevnosti.
K Park bude slúžiť ako moderný voľnočasový priestor pre obyvateľov každého veku. Poskytne miesto na športovanie, relax, stretnutia s priateľmi či aktívne trávenie voľného času na čerstvom vzduchu.
Park bude vybavený rôznymi atrakciami a prvkami: skate prekážkami, lezeckou stenou, workoutovou konštrukciou, stolnotenisovým stolom, streetballovým košom, oddychovým sedením, stojiskom pre bicykle, košmi na triedený odpad a zeleňou.
Komárno tak získava ďalší moderný priestor, ktorý prispieva k aktívnemu a zdravému životnému štýlu svojich obyvateľov.



Zdroj: Mesto Komárno