Región Dél-komárom 2021. 04. 12.

V Komárome sa chystá knižka pre deti. Predstaví historické mesto

(Komárom, Maďarsko) Olivér Szabó a László Gál sa chystajú hravou formou predstaviť Komárom v Maďarsku. Pripravujú knižku pre deti, ktorá predstaví históriu a dedičstvo mesta, informuje komarom.hu

„Prvý z problémov, s ktorým sme sa stretli, bola identifikácia vekovej skupiny. Nakoniec sme sa zamerali na deti v materských školách a študentov na prvom stupni základných škôl. Pre menšie deti sa vyhotoví omaľovánka,“ predstavuje dielo Olivér Szabó.

O príbehu tvorcovia nechceli viac prezradiť, ich cieľom bolo prepojiť prítomnosť s minulosťou. Minulosť bude predstavovať SzaniszlóSzuronyfi, husár z roku ´48 a prítomnosť zas Luca, dievčina z Komáromu.

„Keďže som otcom dievčatka, tak som trval na tom, aby sa v príbehu objavilo aj dievčatko,“ hovorí s úsmevom Lászlo Gál, spoluautor knihy. Takto sa zrodil charakter Lucy, ktorá je známa aj z ľudovky, ako dievčatko z Komáromu, ktoré po pamätihodnostiach Komáromu povedie SzaniszlóSzuronyfi.

Najdôležitejším aspektom v rozprávkovej knihe bolo, to aby nebola všedná ale naopak, pútavá a zábavná.

Ku každému z príbehov sa viaže aj informačná časť alebo nejaký hlavolam či aktivita pre dieťa. Slovo je obohatené o obrázkový svet, ktorý deťom ponúkne jedinečný zážitok z knižky. Príbeh bude obohatený o mapu Rozprávkový Komárom, na ktorej každý malý bádateľ nájde pamätihodnosti Komáromu.

Dielo by malo byť hotové koncom mája a tak prvý výtlačky uzrú svetlo sveta už možno začiatkom leta!

Zdroj: komarom.hu