Región 2023. 02. 17.

V obci Marcelová našli dohryzenú sučku. Stala sa obeťou psích zápasov?

Televízia Markíza a redaktorka Kristína Kövešová minulý mesiac prostredníctvom reportáže upozornila na hrozivé počiny, ktoré sa dejú v obci Marcelová, neďaleko Komárna. Slovenská aliancia ochrancov zvierat dostala v nedeľu hlásenie o dohryzenej sučke v Marcelovej. Dostáva sa tak na povrch ďalší dôkaz o kutých psích zápasoch?

„Má tržnú ranu na hlave a kúsance po celom tele. Bola celá od krvi. Na veterine jej našli podliatiny po celom tele. Taktiež má prolaps pošvy. Najpravdepodobnejšie je, že jej to spravil iný pes. Obojok a aj ona bola od výkalov. Celú situáciu už riešime s enviro políciou,“ informuje Slovenská aliancia ochrancov zvierat /SAOZ/.

Nájdená sučka Jenny medzitým dostala adekvátnu veterinárnu starostlivosť a SAOZ jej hľadá dočasku. Momentálne sa sučka nachádza v Nových Zámkoch na veterinárnej poliklinike.

Prípadom „psie zápasy v Marcelovej“ sa aj naďalej zaoberá Kristína Kövešová aj Československý kastračný program.

Ak máte hocijaké informácie ohľadom týchto ukrutných zápasov, kontaktuje políciu alebo vyššie uvedené kontakty.

Z januárovej reportáže z relácie Reflex:

V rámci investigatívy ohľadom strateného psíka stopy viedli do Marcelovej, kde prišli na to, že sa konajú ilegálne psie zápasy. Všetko začalo tým, že majiteľ amerického stafforda z Komárna sa rozhodol ísť hľadať svojho štvornohého priateľa. Namiesto svojho psíka však našiel majiteľ iného zúboženého psíka.

Veterinár potvrdil, že telo nájdeného psa je pokryté starými a novými ranami, čo môže naznačovať, že zviera bolo použité na psie zápasy.

Záležitosťou sa zaoberala aj environmentálna polícia. Na základe ich šetrenia sa ukázalo, že na pozemku v obci, na kopci odpadkov, fungoval nelegálny „cintorín zvierat“ – obete psích zápasov tu pochovávali (zatiaľ) neznámi páchatelia. Na mieste sa našli aj zakopané kosti niekoľkých psov a iných zvierat. Rodina žijúca v blízkosti pozemku priznala, že pes, ktorý sa našiel, patril jej a rany pokrývajúce jeho telo pochádzali z bitky s druhým rodinným psom.

Oddelenie ochrany životného prostredia polície začalo konanie pre týranie zvierat.

Reportáž Markízy si môžete pozrieť tu.