Región 2013. 01. 17.

V okolí Komárna bolo cítiť zemetrasenie

V okolí Komárna bolo predpoludním cítiť otrasy. Tie potvrdil aj Geofyzikálny ústav Slovenskej akadémie vied. Epicentrum bolo zrejme pri Kolárove.

zememtrasenie
Geofyzikálny ústav Slovenskej akadémie tiež zaznamenal zemetrasenie.

Na sociálnych sieťach sa objavili statusy a do redakcie nám prišli aj správy. Niektorí čitatelia sa chceli utvrdiť v tom, či sa im to len nezdalo. Nie, podľa všetkého sa v okolí Komárna naozaj triasla zem niekedy medzi 11:30 a 12:00.

„Štrngali mi na poličke o seba poháre,“ tvrdí čitateľka Monika z Komárna. Podľa ďalších správ bolo zemetrasenie cítiť aj v Hurbanove a Kameničnej, kde dokonca na základnej škole popraskali steny.

Správa sa už objavila aj na niektorých informačných portáloch, Geofyzikálny ústav Slovenskej akadémie vied tiež zaznamenal zemetrasenie. „Zemetrasenie bolo zaznamenané seizmickými stanicami Národnej siete seizmických staníc,“ potvrdila pre agentúru SITA vedúca Oddelenia seizmológie Geofyzikálneho ústavu SAV Miriam Kristeková. Podľa predbežných údajov lokálne magnitúdo zemetrasenia bolo 2,9, cítili ho obyvatelia Kolárova a pravdepodobne aj okolitých obcí.

Okolo 20:40 sa opäť ozvala zem, no následný otras bol oveľa slabší, ako pôvodný, pričom ani pôvodný nemal takú silu, aby napáchal škody, či dokonca zranenia.

Videli ste, počuli ste, zacítili ste niečo? Píšte do komentárov pod článkom!

Vyjadrite svoj názor