Región 2023. 04. 12.

V okrese Komárno po zrážke s dodávkou zomrel chodec

Chodec sa počas utorkovej noci prechádzal za obcou Dedina Mládeže v tme a daždi bez reflexných prvkov. Okolo desiatej hodiny ho zachytil vodič dodávky spätným zrkadlom. Chodec dnes ráno zraneniam podľahol v nemocnici v Nových Zámkoch.

Dopravní policajti z Komárna boli včera pred desiatou hodinou večer vyslaní k dopravnej nehode, ktorá sa stala za obcou Dedina Mládeže smerom na Kolárovo. „43-ročný chodec kráčal v daždi bez reflexných prvkov, pričom ho zachytil vodič dodávky pravým spätným zrkadlom. Policajti vodiča podrobili dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. Chodec bol prevezený do Fakultnej nemocnice v Nových Zámkov. Z nemocnice však prišla ráno smutná správa, že chodec zraneniam podľahol. Okolnosti, miera zavinenia a príčina dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania komárňanskej polície,“ píše polícia na svojej Facebookovej stránke.

Polícia neustále apeluje na chodcov, aby za zníženej viditeľnosti používali reflexné prvky. Aj tomuto chodcovi mohla jedna páska, alebo vesta zachrániť život. Nepodceňujte situáciu a noste reflexné prvky na viditeľnom mieste.