Mix 2020. 07. 09.

V sobotu otvára požičovňa na Mŕtvom ramene Váhu

Od minuloročného otvorenia boli realizované ďalšie investície do požičovne na Mŕtvom ramene Váhu. Tento rok sa už okrem člnov a vodných bicyklov dajú požičať aj paddleboardy ( plávacia doska), tandemy a bicykle. Vedľa požičovne otvárajú aj bufet, kde si môžete pochutnať na rôznych dobrotách z rýb.

Tento rok boli realizované ďalšie investície do požičovne, bolo zväčšené mólo, na návštevníkov čakajú nové hygienické zariadenia a taktiež sa značne rozšírila aj ponuka požičovne. Otvorenie letnej sezóny sa uskutoční 11. júla, nakoľko v dôsledku situácie ohľadom koronavírusu sa pomerne dlho natiahlo vybavovanie povolenia na príslušnom dopravnom úrade, ktoré bude platné až od uvedeného dátumu. V letnom období požičovňa očakáva svojich zákazníkov denne od 9:30 do 19:00 hod. Viac informácií získate na telefónnom čísle: 0944 423 828.

„Samospráva tento rok investovala do požičovne ďalších 20-tisíc eur, ale na tento účel sa podarilo získať aj 8-tisíc eur v rámci projektu Dunajského fondu a 5-tisíc eur z OOCR Podunajsko. Vďaka finančným prostriedkom z úspešných projektov k zveľaďovaniu dôjde aj na ostaných častiach Mŕtveho ramena Váhu, kde budú vytvorené oddychové zóny a parkovacie miesta pre bicykle. Naším cieľom je, aby sa Mrtvák stal pre Komárňanov a všetkých návštevníkov jedným z najobľúbenejších relaxačných miest“ – objasnil primátor mesta Béla Keszegh.

S prevádzkou požičovne nám vypomáhajú členovia kajak-kanoe klubu, ktorí sa podujali zabezpečiť každodenné fungovanie. Takisto sa ponúka aj možnosť zapožičania turistických lodí v Kajak – kanoe klube v Komárne, čím sa paleta možností vodáckych športov ďalej rozširuje. Viac informácií nájdete TU.

„Vzhľadom na situáciu spôsobenú koronavírusom ľudia uprednostňujú oddych v blízkom okolí, aj preto by sme chceli rozšíriť tieto možnosti. Oblasť pri Mŕtvom ramene Váhu je poklad, ktorému doteraz nebola venovaná patričná pozornosť, preto je dôležité, aby odteraz ponúkala možnosť na kvalitnú relaxáciu“ – dodal primátor Béla Keszegh.