Mix 2019. 08. 22.

Slávnostne otvorili požičovňu člnov a bicyklov

Požičovňa člnov pri Mŕtvom ramene Váhu bola 21. augusta slávnostne otvorená. 

K dispozícii sú nielen lode a vodné bicykle, ale aj požičovňa bicyklov. Plánujú aj nákup iných plávajúcich zariadení, ako sú stojace surfy známe ako SUP.

Poslanci mestského zastupiteľstva rozhodli na jar tohto roku o založení požičovne člnov pri Mŕtvom ramene Váhu a z rozpočtu schválili 40 000 eur na tento projekt.

„Mŕtve rameno a jeho okolie sú rekreačnou destináciou, ktorá ponúka mnoho príležitostí pre Komárňanov i turistov. Bohužiaľ, toto mesto predtým nevyužilo, čo teraz chceme zmeniť jedným komplexným plánom. Naším cieľom je, aby sa jazero a jeho okolie stalo jednou z najobľúbenejších rekreačných oblastí Komárna, kde na tých, ktorí tam chcú relaxovať, čakali kvalitné služby “ – povedal primátor Béla Keszegh.

V bufete si návštevníci môžu kúpiť potraviny a nápoje v ekologicky šetrných obaloch.

Počas leta – v závislosti od počasia – bude požičovňa člnov otvorená každý deň od 10.00 do 18.00. Cena za hodinu požičania je 5, – €. V posledných rokoch sa kvalita vody značne zlepšila, kal sa odstránil, nábrežie a cesty vyčistili. Kvalita vody sa kontroluje každé dva týždne, na základe toho je vhodná i na kúpanie.