Šport 2016. 10. 14.

V sobotu začíname doma, príde Svidník!

A je to tu! Po dlhým mesiacoch čakania na ligové stretnutie sme sa konečne dočkali. Svoju extraligovú púť začínajú naši volejbalisti už zajtra, teda v SOBOTU v domácom prostredí. Našim súperom bude VK SLÁVIA SVIDNÍK a stretnutie sa začína tradične o 18.00 hodine.

HRÁČI:
Najviac skloňovaná otázka je samozrejme na hráčskych postoch. V Komárne sa cez leto udiali veľké zmeny a z tímu sa porúčalo hneď niekoľko hráčov, no zastúpili ich nemenej kvalitní a vedenie klubu rozhodilo siete dokonca aj v zahraničí. Novými posilami v našom kolektíve sú srbský nahrávačNemanja Stefanovič, ďalej srbský smečiar Ivan Perovič a takisto hráč z Srbska na pozícii univerzálaUglješa Ilič. Výraznou posilou je aj Péter Pápai, ktorý je liberom aj v maďarskej reprezentácii. Ďalším nahrávačom Komárna sa stal navrátilec Samuel Podstupka, ktorý sa k nám vracia po troch rokoch. Ponuku prijal aj úspešný beachvolejbalový hráč Matej Hukel, rovnako aj reprezentačný smečiarTomáš Halanda. Druhým komárňanským univerzálom bude Lukáš Sťahuliak, ktorý k nám prichádza z konkurenčnej Nitry. S radosťou sme prijali aj správu, že budú naše farby obliekať aj v tejto sezóneMarián Hrušík a Róbert Demčák, k tímu sa pripojil aj komárňanský odchovanec Tibor Tokár. V tíme teda nastali mohutné zmeny a veríme, že prispejú k zlepšeniu nášho herného prejavu a my sme si istí, že sa na našu hru bude dať pozerať! Veď to je aj cieľom, aby do športovej haly prišlo čo najviac fanúšikov tohto športu, preto sa VK Spartak UJS Komárno bude snažiť hrať dynamický volejbal.

PRÍPRAVA:
Príprava dopadla v našom kolektíve nad očakávanie. Zúčastnili sme sa štyroch turnajov a veru obstáli sme aj proti zdatným súperom. Najprv sme si po namáhavej kondičnej príprave prvýkrát vyskúšali aj súťažný volejbal na turnaji Don Bosco v Kazincbarcike, keď sme porazili úradujúceho maďarského majstra FINO Kaposvár 2:1 a v skupine aj VK MIRAD PU Prešov 3:0. Po prvom dni sme tak boli v tabuľke na 1.mieste, vyhrali sme aj nad domácou Kazincbarcikou 2:1 a na druhý deň sme postúpili až do finále, kde sme opäť porazili FINO Kaposvár 2:1, aby sme neuspeli až vo finále proti nášmu rivalovi z Prešova. Potom sme sa predstavili prípravného turnaja v Kecskeméte – Memoriál Ferenca Dunszta, kde sme postupne zdolali PTE-PEAX C-Doki Pécs 3:0, MAFC-BME Budapest 3:0 a aj domácich RC v pomere 2:1. Potom nasledoval domáci turnaj IV.Belatti UJS CUP, ktorý sme po víťazstve nad Kragujevacom vyhrali. V Komárne sa tiež predstavil aj tím s Kecskemétu a VK Spartak UJS zohral tesne pred turnajom prípravný zápas proti vicemajstrovi Česka z Brna, ktorý sme po tuhom boji prehrali. V poslednom týždni prípravy sme cestovali na turnaj do krajiny víťaza Svetovej ligy do Srbska. V meste Kragujevacsme napokon obsadili výborné tretie miesto, keď po našom boku boli súperi OK Novi Pazar, OK Radnički Kragujevac a OK Ribnica Kraljevo.

V klube tiež nastali zmeny aj na iných frontoch. Na základe získaných skúseností z minulosti sa klub rozhodol, že bude pôsobiť výlučne v Komárne a bude úzko spolupracovať s univerzitou UJS. S bratislavským klubom VKP sa bude aj naďalej spolupracovať, no už nie ako s partnerom, ktorého názov budeme niesť. Oficiálny marketingový názov pre extraligu bude VK Spartak UJS Komárno.
Mierne zmeny nastali aj v realizačnom tíme. Hlavným trénerom zostáva skúsený Daniel Oravec, asistentom trénera sa stal náš bývalý hráč Robin Pělucha a kondičný tréner je Norbert Bak. Títo muži mali a aj majú na starosti dobre pripraviť mužstvo nielen v prípravnom období, ale aj na samotné extraligové a súťažné zápasy, ktoré začínajú už zajtra.

Extraliga mužov 2016/2017 bude mať deväť účastníkov a podľa prieskumu bude tento rok ešte kvalitnejšia ako ten minulý. Určite na popredných pozíciách treba počítať s Prešovom, Nitrou, Prievidzou i Myjavou. Zaiste sa nestratia ani Košice, Svidník či Stará Ľubovňa, no nesmieme zabudnúť ani na mladíkov z Trenčína. Mužstvá odohrajú v základnej časti systémom doma-vonku 16 kôl a po nich sa extraliga rozdelí na dve skupiny, kde budeme pokraočvať nadstavbovou časťou rovankým systémom, teda každý s každým a až potom bude nasledovať play-off.

Zdá sa, že je všetko pripravené na štart novej sezóny. Začíname už zajtra, teda v sobotu o 18.00 hodine v komárňanskej športovej hale, kde privítame VK Slávia Svidník. A nezabudnite dať „lajk“ na status o akcii na minerálku na facebookovom profile nášmu klubu VK Spartak UJS Komárno! Keď totiž dáte „Páči sa mi to“ na status o minerálke, dostávate ju pri vstupe a zakúpení lístka na sobotný zápas proti Svidníku ZADARMO! Určite nevynechajte túto príležitosť nielen vidieť bojovať našich chlapcov v prvom ligovom kole, ale mať pri sebe aj osvieženie v podobe minerálnej vody, ktorá určite padne vhod!
Takže vidíme sa v sobotu, tešíme sa na vás a prineste si so sebou dobrú náladu a hlasivky!Fandime spoločne, fandime Komárnu! Komárno, do toho!

(vkspartak.sk)