Šport 2019. 06. 24.

V stopách Edena Hazarda – Pocity z turnajov z okolia Lille

Tímy U17 a U15 sa zúčastnili trojdňových turnajov 8-10. júna v odlišných kútoch okolia severofrancúzskeho mesta Lille.

U17 – Templeuve

Turnaji sa zúčastnilo 16 tímov Francúzska, Belgicka, Holandska, Poľska, Portugalska, Slovenska a Maďarska. Hralo sa v štvorčlenných skupinách a o postupujúcich sa rozhodovalo v systéme každý s každým, kde zápasy trvali dvakrát 20 minút. Naše družstvo sa vybralo na meranie síl so zostavou šesťnástich hráčov.

Na ihriskách sa stretli rôzne futbalové mentality, rôzne hracie štýly. Mužstvo KFC Komárno začalo prvý deň s tromi prehrami, ale v pokračovaní sa im podarilo prebrať a zaknihovať tri víťazstvá, čo s finálnym skóre 15:12 nakoniec postačilo na obsadenie 9. miesta. Najlepším strelcom nášho výberu sa stál Kováč Dominik so 7 gólmi.

Bola to dobrá skúsenosť a zážitok hrať na takom medzinarodnom turnaji proti takými súpermi.

U15 – Villeneuve d’Ascq

Na futbalovom turnaji sa zúčastnilo 17 hráčov – šiesti z ročníku 2004 a jedenásti z 2005. Jediným chýbajúcim kľúčovým hráčom bol Pelikán Rudolf.

Celkovo sme odohrali 8 stretnutí s hracím časom iba 20 minúť. V sobotu a v nedeľu sme odhrali po troch zápasoch a ďalšie dva v pondelok. Naša bilancia bola 2 výhry, 2 prehry a 4 remízy, celkové skôre 2:2. Dva inkasované góly sme dostali z pokutového kopu a z dobre vyvedeného priameho kopu. Naše parádne dva góly zaznamenal líder strelcov domácej súťaže, Kis Dávid. Jeden penaltový rozstrel sme prehrali a jeden sme vyhrali, čím sme sa nakoniec umiestnili na 11. mieste. Naši oponenti boli samí prvo- a druholigové tímy z Nemecka, Poľska, Maďarska, Rumunska, Anglicka, Walesu a z Francúzska.

Veríme, že tohto kvalitného turnaja sa môžeme zúčastniť aj v nasledujúcom roku.