Šport 2021. 01. 13.

Vakcínu proti koronavírusu dostal aj Erik Vlček

Proti koronavírusu prednostne zaočkovali niektorých športovcov. Ide o aktívnych pretekárov, ktorí sa chystajú aj na olympijské hry. Ich počet nie je známy.

Medzi zaočkovanými boli minulý týždeň aj členovia reprezentačného štvorkajaka. Vakcínu dostali v Nemocnici Svätého Michala. Potvrdil to kajakár Erik Vlček, podľa ktorého prednostné očkovanie zabezpečilo ministerstvo vnútra.

„Prednostné očkovanie nám zabezpečilo ministerstvo vnútra, keďže sme členmi Športového centra polície. Budúci mesiac chceme odcestovať na sústredenie do Kalifornie, ktoré je pre nás v príprave na olympijské hry v Tokiu kľúčové. Keby sme neboli zaočkovaní, mohli by nám robiť problémy, nechceme riskovať, že nás odmietnu,“ povedal pre sme.sk kajakár Erik Vlček.

Obavy z reakcie verejnosti môžu nastať po situácii s bývalou tenistkou Dominikou Cibulkovou.

„Viem, že je to v týchto dňoch citlivá téma, lebo veľa ľudí, ktorí sa chcú zaočkovať, musí čakať. Beriem to tak, že ministerstvo vnútra do nás investovalo veľa energie aj peňazí a očakáva od nás nejaký výsledok. Vakcína zvyšuje naše šance na úspech. Ak by ktokoľvek z nás teraz na mesiac vypadol z prípravy, znamenalo by to komplikácie,“ uviedol Vlček.

Zdroje: sport.aktuality.sk, SME

Foto: TASR