Región 2016. 10. 20.

Vážna nehoda v Kolárove – vodič zrazil na priechode deti

K dopravnej nehode došlo dnes 20.10.2016, ráno o 07.15 hod. v Kolárove.
24 ročný vodič osobného motorového vozidla Peugeot 307 zrazil na priechode pre chodcov dve školáčky.

K nehode malo podľa informácií televízie JOJ dôjsť neďaleko osady Danó Pistu. Skupinka niekoľkých detí šla práve do školy, keď ich na priechode pre chodcov zrazilo auto. Mladý vodič si deti podľa svedkov pravdepodobne nevšimol.

Na miesto prišli aj záchranári. Jedno dieťa bolo v bezvedomí, druhé sa zranilo ľahšie. Jedno z dievčat skončilo v nemocnici. 11 ročná Ibolya utrpela ťažké zranenia, s ktorými bola prevezená do nemocnice v Bratislave. 8 ročná Jozefína bola ošetrená v komárňanskej nemocnici.

Alkohol v dychu vodiča zistený nebol. Presná príčina dopravnej nehody a miera zavinenia je v štádiu vyšetrovania. Polícia vyzýva všetkých účastníkov, chodcov a cyklistov k obzvlášť mimoriadnej opatrnosti na cestách.

Vodiči majú sťažené podmienky na jazdu, pretože kombinácia dažďa, mrholenia, tmy a mokrej vozovky si vyžaduje maximálnu koncentráciu. Vodiči preto musia jazdu vždy prispôsobiť stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam i svojim schopnostiam a zručnostiam. Chodci a cyklisti sú tí najzraniteľnejší, len si to stále neuvedomujú, alebo nechcú pochopiť že nestačí len vidieť ale aj byť videný. Farebné či reflexné oblečenie a mimoriadna obozretnosť prispievajú k bezpečnosti na cestách. Aj dnešná dopravná nehoda, ktorá sa stala je toho dôkazom. Ani jedno dievča nemalo na sebe žiadny reflexný prvok, hoci zákon hovorí, že za zníženej viditeľnosti je to povinnosť.

Zdroj: TV JOJ, noviny.sk, Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre