Mesto 2019. 02. 19.

Viac peňazí na šport a kultúru

Poslanci mestského zastupiteľstva na svojom prvom tohoročnom zasadnutí rozhodli o dotáciách pre šport a kultúru. Mesto investuje do športu zhruba 1 milión eur, ale značná je aj podpora kultúry.

V posledný januárový deň rozhodli poslanci o jednorazovej podpore z fondu pre šport, ktorý bol v tomto roku navýšený o 11 percent, na rovných 300 tisíc eur. Ročnú podporu dostalo 33 klubov, najviac KFC (71-tisíc eur), basketbalový klub (49-tisíc eur) a volejbalový klub (49-tisíc eur). V prípade basketbalistov dostal mládežnícky klub (BK Junior) ďalších 12-tisíc eur. Zo športového fondu v tomto roku dostane podporu aj komárňanský kajak-kanoe klub (20-tisíc) a ďalších 51-tisíc na ich činnosť poputuje cez mestský podnik Comorra Servis.

Ako uviedol poslanec a predseda komisie pre šport a mládež Dávid Kovács, cieľom mesta je podporiť hlavne komárňanský a mládežnícky šport. „V prípade KFC zastupiteľstvo stanovilo, že odobrenú sumu môžu použiť výlučne na mládežnícky futbal. Veríme, že čoraz viac Komárňanov začne športovať“- dodal poslanec Dávid Kovács.

V tomto roku pokračuje aj program na opravu telocviční. „Zastupiteľstvo rozdelí 200-tisíc eur“ – uviedol primátor Béla Keszegh a pokračoval: „Okrem spomínaného fondu pre šport, mesto investuje ďalších 500 tisíc do mestské športových ustanovizní, športovej haly, plavárne, ľadovej plochy a kajakárne.

Vzrástla aj ročná suma na podporu kultúrnej oblasti, a to na 80-tisíc eur. Mestu bolo doručených 145 žiadostí o finančnú podporu kultúrnych podujatí. Okrem toho mesto podporí ročne takmer 250-tisíc eurami rozpočet Mestského kultúrneho strediska, ďalších 55-tisíc eur je vyčlenených na väčšie festivaly ako Komárňanské dni či Vínne korzo. „V Komárne pribúdajú podujatia a boli by sme radi, ak by sa do nich zapojilo čo najviac ľudí“ – uviedla Tímea Szénásy, predsedníčka školskej a kultúrnej komisie.

Kultúrfond:
https://zastupitelstvo.egov.sk/sk/samosprava/getItemFile/id:26920

Športfond, celerocné:
https://zastupitelstvo.egov.sk/sk/samosprava/getItemFile/id:26926

Športfond, jednorázové:
https://zastupitelstvo.egov.sk/sk/samosprava/getItemFile/id:26930

(komarno.sk)