Mesto 2020. 08. 21.

VIDEO: Takto bude prebiehať renovácia futbalového štadiónu v Komárne

Na mimoriadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva v stredu (18. augusta) bol hlavnou témou futbalový štadión futbalového klubu KFC v Komárne.

Ako to už je známe, tak v lete 2017 rozhodla maďarská vláda, že podporí obnovu futbalového štadiónu sumou 5,9 miliónov eur. Hneď na pri vyhlásení podpory sa avšak objavili prvé problémy, keďže iniciátorom bolo KFC Komárno, pričom vlastníkom štadiónu je mesto. Po rokoch sa avšak vyčistili prekážky pri myšlienke realizácie tohto projektu.

Na zasadnutí tiež predstavil plány úprav na štadióne jeden z architektov, Krisztián Csémy. Poskytol aj podrobný náhľad na oblasti, ktorých sa budú práce týkať.

A Komáromi Football Club felújítása és bővítése

A Komáromi Football Club felújítása és bővítéseA Komáromi Városi Képviselő-testület augusztus 18-án, soronkívül megtartott ülésésén bemutatott reprezentáció. Az eseményről a Komáromi Magazin pénteken, augusztus 21-én induló adásában számolunk be.

Uverejnil používateľ Mestská televízia v Komárne – Komáromi Városi Televízió Streda 19. augusta 2020

Mestské zastupiteľstvo podalo návrh na vyhotovenie prenájmu štadiónu pre KFC, s ktorým predstavitelia KFC súhlasili. Na zasadnutí sa tiež odsúhlasilo odstránenie dreveného baraku, ktoré bolo nevyhnutné z dôvodu stavebného povolenia.

Zdroj: sziakomarom.sk, MTVKN