Región Dél-komárom 2022. 08. 19.

Víkendový program v Komárome sa bude niesť v znamení pohybu a dobrého jedla

Pri príležitosti osláv Dňa Svätého Štefana sa obyvatelia Komáromu môžu tešiť na pestrý program. Okrem tradičnej bežeckej súťaže Fenyves sa bude konať aj novinka v podobe Múzea chleba.

Prvý komentovaný sprievod sa bude konať 20. augusta od 10:00. Múzeum je možné navštíviť až do 16:00, súčasťou bude aj ochutnávka.

Na podujatí sa účastníci môžu dozvedieť o vývoji maďarského pekárskeho priemyslu, o využívaní súčasného laboratórneho vybavenia, o pracovných postupoch pri pečení v malom i veľkom meradle, ale môžu nahliadnuť aj do súčasnej kuchyne a pečenia.

Múzeum chleba je jedinečné odborné múzeum v krajine v Komárome, v časti sýpky bývalej vojenskej pekárne pevnosti Monostori. Dňa 19. septembra 2003 boli otvorené dve stále expozície s názvom Komiszkenyér a HÍR, tradičné pekárenské výrobky.

Samozrejmosťou je aj tradičná bežecká súťaž. Škôlkari začínajú o 10.00 h, 3,2 km vzdialenosť začína o 11.00 h, pričom 13.2 km trať začína o 11.30 h. Registrovať sa môžete na mieste od 8.00 hod. Po súťaži čaká na účastníkov guláš párty a tombola!

Zdroj: komarom.hu