Šport 2013. 04. 22.

Víťazná jarná premiéra KFC pred vlastným publikom

Pre zlé poveternostné podmienky súvisiace s neskorým príchodom jari museli Komárňania odložiť dva domáce zápasy. Až na tretí pokus sa im podarilo nastúpiť na domáce ihrisko a odohrať zápas. Súperom bol dovtedy v tabuľke 10. tím Jaslovských Bohuníc.

901810_447968791956674_405553036_o
Gruppo Porcaccioni sa už prvého domáceho zápasu nevedeli dočkať. Mali dôvod oslavovať. FOTO: www.unophoto.sk, Molnár Mónika

Komárno bolo v zápase aktívnejšie smerom dopredu. V 19. minúte nepremenil pokutový kop Nagy a až do 59. minúty si vylamovali jeho spoluhráči zuby na obrane Jaslovských Bohuníc. Kvalitatívny rozdiel sa ale neskôr prejavil, napríklad pri úvodnom góle Gonzálesa, ktorý spoza obrany hlavou prekonal hosťujúceho brankára Matejkoviča. Do konca zápasu sa presadili domáci ešte tri krát a päť stoviek divákov išlo zo slnečného futbalového štadióna s pocitom spokojnosti.

Sobotným víťazstvom potvrdili fialový zatiaľ skvelú jarnú fazónu, keď v štyroch zápasoch nielenže neinkasovali ani jeden gól, no v každom stretnutí zatiaľ strelili o gól viac, ako v tom predchádzajúcom. V tabuľke im patrí druhé miesto. Prvé Šúrovce zakopli a keďže má Komárno o zápas menej, bodový rozdiel je menší ako obvykle.

Najbližší zápas odohrajú Komárňania v nedeľu 28. apríla v Gabčíkove, následne sa v stredu 1. mája uskutoční domáca dohrávka odloženého zápasu so Skalicou. Začiatok je naplánovaný na 16:30.

KFC Komárno – ŠK Blava Jaslovské Bohunice 4:0 (0:0)
Góly: 59 min. Jozef Gonzáles (1:0), 70 min. Marek Szabó (2:0), 74 min. Marek Szabó (3:0) a 83 min. Árpád Csonka (3:0)