Šport 2011. 02. 02.

Vladimír Klár a Ahoj Komárno vás pozývajú na zápas proti Banskej Bystrici!

Máme im čo vracať! Dobre to vedia fanúšikovia, aj hráči! V poslednom zápase, ktorý sme odohrali práve na palubovke ŠKP, sme totiž vyhrávali už o 19 bodov! A hoci sa zdalo, že by sme mohli zápas dotiahnuť do víťazného konca, nestalo sa tak. Po včerajšom tréningu basketbalistov sme si na slovíčko ‘ulovili’ Vlada Klára, ktorý nám odpovedal na niekoľko otázok.

Posledný zápas v Banskej Bystrici ste mali veľmi dobre rozbehnutý, dokonca ste viedli o 19 bodov, no na konci zápasu sa však tešili domáci, ako sa podarilo Banskobystričanom otočiť zápas vo ich prospech?
Bol to ťažký zápas,  až do tretej štvrtiny sa nám ale darilo napĺňať herný plán. No zlom nastal keď si tréner domácich vzal oddychový čas, po ktorom na nás súper začal hrať zónový pressing a vytváral na nás veľký tlak. V dôsledku toho sme stratili dôležité lopty a zahodili niekoľko čistých šancí. Súper zasa svoje šance zúžitkoval, a už bolo ťažké s tým niečo urobiť. Zvlášť keď nám jenda z naších opôr chýbala.

Podľahli sme Banskej Bystrici aj napriek 19 bodovému vedeniu.

V tíme bolo niekoľko hráčov chorých Kino  v Banskej Bystrici dokonca ani nenastúpil.
Áno, v tíme úradovala minulý týždeň choroba. Dokonca sme trénovali iba šiesti a v takom počte je veľmi ťažké niečo poriadne nacvičiť a potom to aj zúžitkovať na zápase. Našťastie všetci sú už zdravotne v poriadku a na tréningoch sme už zarezávali a pripravovali sa na ďalší zápas.

Ťaháme šnúru dvoch prehier. Ako to pôsobí na chémiu a psychiku v tíme?
Nijak zvlášť to na nás nepôsobí. Nie je to tak , že po dvoch prehrách skloníme hlavu a vzdáme to. Boli to dva ťažké zápasy, ako som už spomenul, v Banskej Bystici na nás vyvinuli veľký tlak pomocou zónového pressingu a nevedeli sme sa z toho dostať. V domácom zápase proti Handlovej by sa dalo povedať že sme boli premotivovaní. Hrať pred beznádejne vypredanou športovou halou v Komárne je zážitok, no v ten večer sme boli akýsi nervózni a veci nešli podľa našich plánov.

V poslednom kole ste mali volno, ako ste ho využili ?
Chalani ktorí boli chorí, to využili hlavne na uzdravenie sa, a následne sme už všetci trénovali naplno, a pripravovali sme sa na ďalší zápas. Snažili sme sa rozobrať si chyby ktoré sme urobili v minulom zápase a eliminovať ich aby sme už v nasledujúcom zápase vyhrali.

Spolu s bojovníkom Vladom Klárom Vás pozývame na dnešný zápas proti Banskej Bystrici, v ktorom naši hráči ukážu, že dve prehry v posledných dvoch kolách boli skôr zlou zhodou okolností ako objektívnym ukazovateľom kvality nášho kádra! Zápas sa začína klasicky o 18:00 v Športovej hale. Komárno do toho!

TEXT: mac

Vyjadrite svoj názor