Región 2012. 01. 31.

Vlak RegioJet uskutočnil prvú jazdu z Bratislavy do Komárna

Vlak prvého súkromného osobného prepravcu na Slovensku RegioJet uskutočnil oficiálnu prezentačnú jazdu z Hlavnej stanice v Bratislave do Dunajskej Stredy. Išlo o prípravu na začatie pravidelnej prepravy cestujúcich z Bratislavy do Komárna plánované 4. marca.

Ešte predtým si budú môcť cestujúci vyskúšať jazdu moderným žltým vlakom značky Talent od polovice februára. Prvé dva z celkových deviatich vlakov, ktoré budú jazdiť na uvedenej trati, sú už na Slovensku a začínajú skúšobne jazdiť.

Privátny dopravca, ktorý zamestná na Slovensku okolo 70 pracovníkov, nahradí štátnu Železničnú spoločnosť Slovensko (ZSSK), a.s., ktorá osobnú prepravu na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno v dĺžke sto kilometrov prestane prevádzkovať 3. marca.

Zabezpečených bude 25 spojov
RegioJet zabezpečí okolo 25 spojov v každom smere medzi Bratislavou a Dunajskou Stredou, ktoré budú vo všedné dni v špičkách jazdiť každú polhodinu. Z toho približne desať spojov bude premávať v každom smere z Bratislavy až do Komárna. Na trati Dunajská Streda – Bratislava, Nové Mesto bude v špičke premávať zrýchlený spoj každú hodinu a cesta potrvá 38 minút.

Pre ľahšiu orientáciu cestujúcich vlaky budú vypravované v pravidelnom takte. Prepravca plánuje začať s predajom cestovných lístkov 20. februára, pričom na najkratších úsekoch a na úsekoch dlhších ako 60 kilometrov budú podľa RegioJetu výrazne lacnejšie oproti súčasným cenám.

RegioJet ponúka aj bezplatný internet
Cestujúci sa budú môcť vo vlakoch RegioJet bezplatne pripojiť na internet, k dispozícii budú mať dennú tlač v ranných spojoch a môžu si zakúpiť občerstvenie. Spoločnosť rokuje s Trnavským samosprávnym krajom o prípojoch autobusov k vlakom a v Bratislave rokuje o prispôsobení odchodov električiek a autobusov mestskej hromadnej dopravy v železničnej stanici Nové Mesto.

TEXT: SITA
FOTO: Ilustračné

Vyjadrite svoj názor