Šport 2012. 04. 22.

Vo finálovej sérii vedie po sobote Prievidza

Komárno stratilo prehrou výhodu domáceho prostredia. Ak chce pomýšľať na titul, musí v stredu vyhrať na horúcej pôde Baníkov.

Prievidza je po sobote bližšie k majstrovskému titulu. Vo vyrovnanom zápase bola zaslúžene o bod lepšia a tak má k dispozícii dva „mečbaly“. Prvý môže využiť už v stredu pred domácim publikom.

Zápas začal už tradične nervózne z oboch strán, bodovo sa obaja súperi rozbiehali len pomaličky. Mierne navrch mali hostia z Prievidze, ktorých prišla podporiť asi stovka fanúšikov. Ani jeden z hráčov herne nevyčnieval, bodov padalo málo. Do druhej štvrtiny išli so slabým náskokom Baníci, vedenie sa prelievalo z jednej strany na druhú, najvyšší bodový rozdiel (33:27) potom dosiahli hráči Komárna po Bilíkovej trojke, takmer tri minúty pred polčasom. Do druhej polovice hry však napokon šli s vedením 34:35 hostia. Hostia zvolili od začiatku tvrdú obranu, čo síce na domácich platilo, rýchlo im však aj nabiehali fauly.

Tretia štvrtina mala podobný priebeh, no taktovku prevzali Komárňania. Hosťom ani naďalej nepadali trojkové strely, rovnako ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch. Ofenzívne ich ťahal Pelle, ktorý skóroval najmä spod koša. Dej zápasu sa v týchto momentoch odvíjal v rýchlom tempe, necelé štyri minúty pred koncom zvyšoval Marek Jurík na 52:47 a hostia si museli brať oddychový čas. Náskok Komárna ešte stúpol na 7 bodov, keď Bilík premenil ďalšiu trojku. Do konca štvrtiny sa už nepresadil nikto z Komárňanov, hostia iba korigovali na 57:53.

V poslednej štvrtine sa najprv Obuvníci dostali opäť do sedembodového vedenia, no postupom času sa na ich ruky začala vkrádať nervozita. Sedem minút pred koncom to bolo ešte 61:54. Komárnu však takmer úplne odišiel útok a ani naplnená športová hala nedokázala prebudiť ofenzívu svojich miláčikov. Prievidza na tom bola iba o trochu lepšie a pomaličky vyrovnala na 66:66. To bolo dve minúty pred koncom zápasu a do jeho samotného záveru padla už iba jediná strela. Bohužiaľ to bol trestný hod Bobbyho Davisa.

Len v poslednej päťminútovke nazbierali Komárňania 6 strát! Citeľné to bolo najmä v záverečnej dvojminútovke, kedy sa domáci takmer ani nedostali k strele. Prievidžania napriek tomu nešli do záverečného trháku a 5 sekúnd pred koncom ešte stále na výhru dočahovali aj domáci hráči. Nakreslená akcia však skončila v momente, keď Johnsonovi vypadla nešťastne lopta z rúk.

MBK Rieker Komárno – BC Prievidza 66:67 (11:14, 23:21, 23:15, 9:17) – stav série 1:2
Body: Bílik 18, L. Johnson 16, J. Jones 15, Kratochvíl 4, Dubovský 1 (Bilič 7, Szabó 3, Jurík 2, Keller 0)