Región 2016. 09. 16.

Vo Veľkom Mederi sa zrazil vlak s kamiónom, viacero ľudí je zranených

Na železničnom priecestí vo Veľkom Mederi sa dnes ráno zrazil vlak súkromného dopravcu RegioJet s kamiónom. Na mieste zasahujú hasiči aj záchranári. Zranených je viacero ľudí.

Ranná nehoda vlaku s kamiónom vo Veľkom Mederi si podľa doterajších informácii vyžiadala 14 zranených. TASR to potvrdil Andrej Hirjak z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS). Údaje o počte zranených sa však rôznia.
Koľko ľudí je vo vážnom stave, nie je zatiaľ zrejmé, zásah záchranárov stále trvá. Vo vážnom stave má byť však rušňovodič. „Po nehode zostal zakliesnený vo vlaku, hasiči ho museli z kabíny vystrihovať,“ ozrejmila hovorkyňa Železníc SR Martina Pavliková. Hirjak nevylúčil, že sa počet zranených môže ešte zvýšiť.
Hasiči hovoria o vyššom počte ranených. „Pri udalosti sa zranilo 35 osôb. Na mieste udalosti je už aj evakuačný autobus HaZZ, v ktorom hasiči ošetrujú ľahko zranené osoby,“ uviedla Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).
„Rušňovodičov zdravotný stav je bohužiaľ vážny a bol letecky prevezený do nemocnice,“ povedal Aleš Ondrůj, PR manažér spoločnosti RegioJet. Podľa jeho slov na mieste ošetrili cestujúcich s otrasom mozgu, zlomeninami a drobnými zraneniami a odreninami spôsobenými nárazom.
K nehode vlaku REX 774 (Komárno – Bratislava) došlo približne o 7.15 h. Medzi Zemianskou Oľčou a Veľkým Mederom zaviedol RegioJet náhradnú autobusovú dopravu. Vzhľadom na rozsah poškodenia trate sa predpokladá, že bude dopravu na danom úseku zabezpečovať celý deň.
Vlaková súprava sa okrem posledného vozňa pri nehode vykoľajila. Havarovaný kamión zostal po zrážke prevrátený v záhrade priľahlého domu. „Hasiči z neho zachytávajú unikajúce prevádzkové kvapaliny,“ priblížila Farkasová.

/TASR/
Foto: parameter.sk

img_5458 img_5456 img_5454 img_5443 img_5437_0