Šport 2016. 08. 11.

Volejbal: Do Komárna prichádzajú aj legionári!

Uhorková sezóna sa pomaly končí aj vo volejbalových kruhoch a manažment tvrdo pracoval celé leto na zložení kádra a na príprave novej sezóny 2016/2017. A keďže sa už blíži termín začatia prípravy nadišiel čas na rozhovor s generálnym manažérom klubu ING. LADISLAVOM FERENCZOM.

  • Aké zmeny nastali v živote klubu počas tohto leta? Na mysli máme hlavne vedenie, realizačný tím, meno a spolupráca s bratislavským klubom…

Po vyhodnotení sezóny a na základe získaných skúseností najvýraznejšia zmena je zrejme to, že náš klub bude čisto komárňanský a bude naďalej úzko spolupracovať s komárňanskou univerzitou UJS. Okruh našich partnerov a sponzorov sa rozšíri, rovnako tak aj realizačný tím. S bratislavským klubom VKP budeme aj naďalej spolupracovať, ale už nie ako s partnerom, ktorého názov budeme niesť. Klub má oficiálny názov VK Spartak UJS Komárno. Pre extraligový tím sa marketingový názov ešte môže zmeniť.

  • Ktorí hráči z klubu odchádzajú a aké sa chystajú príchody do tímu?

Skončili u nás hráči z VKP Tomáš Hollý, Miloš Horník a Igor Rehák. Našim cieľom je v novej sezóne priniesť do mužstva novú dynamiku a mať v tíme mentálne silných hráčov. Naše mužstvo posilnia traja srbskí hráči, a to nahrávač Nemanja Štefanovič, smečiar Ivan Perovič a univerzál Uglejsa Ilič. Ďalšou posilou je Pápai Péter, ktorý je zároveň liberom v maďarskej reprezentácii. Z minuloročného kádra s radosťou prijali našu ponuku spolupracovať aj v novej sezóneMarián Hrušík, Maroš Hinduliak a Róbert Demčák. K nim sa pripojí skúsený Matej Hukel, ktorý má za sebou úspešné beachové obdobie a tiež dostal našu dôveru  reprezentačný smečiar Tomáš Halanda. Naším ďalším nahrávačom bude Samuel Podstupka, ktorý sa po troch rokoch vracia do Komárna. Mužstvo posilnia aj dvaja mladí komárňanskí odchovanci Dávid Ferencz a Tibor Tokár. Druhým univerzálom bude Lukáš Sťahuliak, ktorý k nám prichádza z konkurenčnej Nitry.

  • Aký bude nový kolektív?

Príprava začína až 15.augusta, čiže o tom je ešte skoro hovoriť, ale s mnohými chlapcami sme sa už stretli osobne a komunikovali s nimi počas niekoľkodňového kempu. Jadro mužstva bude stáť na profesionálnych hráčoch a veríme, že dobrá atmosféra a z toho prameniaca tvrdá robota bude mať za výsledok úspešnú sezónu. Radi by sme prilákali do hľadiska ešte viac fanúšikov našou dobrou hrou a aby naši priaznivci našli na volejbale príjemný relax a pochopiteľne aj radosť z úspechov a víťazstiev.

  • Ako bude prebiehať príprava? Máte špeciálny tréningový plán?

Tréneri – členovia realizačného tímu – budú: Daniel Oravec ako hlavný tréner, Robin Pělucha ako asistent trénera, ktorý ešte minulú sezónu bol našim aktívnym hráčom a  Bak Norbert ako kondičný tréner. Ich úlohou je dobre a optimálne pripraviť mužstvo na sezónu so zreteľom aj na  správne stravovanie a regeneráciu.

  • Máte už program prípravných stretnutí?

Niektoré sú ešte stále v štádiu riešenia. Čo je však isté, že v domácom prostredí opäť budeme organizovať v spolupráci s univerzitou Belatti – UJS Cup 2016 a to 23. a 24.septembra 2016. Rovnako je istá naša účasť na turnaji v Kazincbarcike, ktorý je na programe 8.-9.septembra. Počas týchto dní prebiehajú rokovania o našej účasti na zahraničných turnajoch a prípravných stretnutiach.

  • Aké ciele si vytýčil klub pre novú sezónu?

Podľa získaných informácií vieme, že úroveň najvyššej slovenskej súťaže bude stúpať. My však veríme v náš hráčsky potenciál a trénerský tím a tomu, že naša tvrdá práca prinesie svoje ovocie. Jednoznačne by sme chceli byť na popredných priečkach a aj dobre obstáť v Slovenskom pohári. Urobili sme určité kroky aj v meraní si našich síl na medzinárodnej úrovni. Verejnosť a fanúšikovia sa tak v Komárne môžu tešiť z ešte kvalitnejších stretnutí!

  • Aká je situácia s mládežou?

Klub sa zaoberá nasledovnými vekovými kategóriami , ktorým zabezpečuje tréningový proces a majstrovské zápasy: prípravka MINI, družstvo žiakov, kadetov, juniorov, I. liga a extraliga. I. liga je pre nás novinkou. V nasledujúcej sezóne tak budeme mať prihlásené dve mužstvá dospelých, pretože okrem extraligy budeme štartovať aj v I. lige pod názvom VK Spartak UJS „B“. Dostanú tak možnosť hlavne tí komárňanskí hráči, ktorých cieľom je získavať čo najviac hráčskych skúseností. Naše „B“-mužstvo bude hrať celoslovenskú súťaž v športovej hale na Univerzite J. Selyeho.

Počas nasledujúcich dní vám budeme postupne predstavovať nových hráčov a najmä s novými hráčmi pre vás pripravíme vždy aj krátky rozhovor!

Tešíme sa na sezónu a veríme, že do hľadiska pritiahneme ešte viac priaznivcov tohto nádherného športu!

Komárno, do toho!

vkspartak.sk