Šport 2014. 12. 19.

Volejbal: Vyhrali sme aj v PKO!

Volejbalisti Spartak VKP Komárno zdolali v predohrávke 2. kola extraligy mužov skupiny o 1.-6. miesto mladíkov z COP Trenčín 3:1. Zápas sa hral v bratislavskej hale PKO, diváci v hlavnom meste tak po dlhom čase mali možnosť vidieť extraligový mužský volejbal.

Spartak VKP Komárno – COP Trenčín 3:1 (-23, 15, 19, 20) – hralo sa v PKO v Bratislave

100 min, rozhodovali: Pivarček a Smolko, 150 divákov.

Spartak VKP Komárno: Hollý 3, Horník 23, A. Patúc 26, Hinduliak 5, Kišš 11, Pělucha 6, libero Ľ. Nemec (Demčák 0, Z. Németh 0, Ferencz 0). Tréner: D. Oravec.

COP Trenčín: Stratený 2, Gavenda 11, Petráš 19, Tarabus 4, Firkaľ 7, Ondrovič 11, libero T. Patúc (J. Mikula 0, Jurík 1). Tréner: M. Palgut.

V prvom sete sa hral spočiatku vyrovnaný volejbal, až sa prvý únik podaril Komárno, ktoré sa dostalo do vedenia 14:10. Hostia však razom vyrovnali na 14:14, no potom sa opäť zdalo, že Komárno zabralo v pravý čas. Viedlo totiž 21:18 a aj 23:20, no húževnatí hostia dokázali i napriek tomu set vo svoj prospech. Do druhého setu domáci nastúpili ako sa na favorita patrí, viedli 13:5 a tým si vytvorili rozhodujúci náskok a súper bol v tejto časti hry bez šance. Tretí set bol dlho vyrovnaný a Komárno dokonca mierne ťahalo za kratší koniec , keď Trenčín viedol 10:9. Vyrovnaný set pokračoval aj naďalej, no iba do stavu 17:16. Potom domáci odskočili 24:17, aby využili svoj tretí setbal. Vo štvrtom sete viedli hostia 8:7, no po komárňanskom obrate svietil na ukazovateli skóre stav 11:8. Komárno potom nenápadne navýšilo svoj náskok na 20:14 a už nemalo problém dotiahnuť zápas do víťazného konca, tentoraz premiérovo v bratislavskom PKO.

Edmund Németh, asistent trénera Komárna: „Bol to trošku slabší extraligový zápas. V prvom sete sme ešte boli akoby v šatni, boli sme nesústredení, dvakrát sme vyhrávali aj o štyri body a nedokázali sme zvládnuť koncovku. Od začiatku druhého setu sa potom prejavil rozdiel v príjme a podaní. Viac sme sa skoncentrovali na duel, začali sme robiť dobrý príjem a na podaní sa presadili okrem Andreja aj ostatní hráči. Potom sa už zápas otočil a bolo už jasné, že zápas dovedieme do víťazného konca.“

Miroslav Palgut, tréner Trenčína: „Zvládli sme koncovku prvého setu, keďže sme využili to, že domáci robili veľa chýb. V druhom sete Komárno spresnilo hru, takmer nerobilo chyby, my sme nevyužili naše šance na začiatku setu, potom nám už súper ušiel a dostal sa na koňa. V ostatných setoch sme do ich polovíc hrali vyrovnanú partiu, ale vždy v pravej chvíli nám Komárno ušlo a bohužiaľ, sme domácich nepotrápili ešte viac a podľahli sme im.“

Keďže sme si zápas s Trenčínom predohrávali, najbližší víkend máme voľno a extraligový volejbal v Komárne uvidíme opäť až po Novom roku, kedy v sobotu 10. januára 2015 o 18.00 hodine privítame VK Prievidza! Príďte povzbudiť našich chlapcov v nadstavbovej časti o 1. až 6.miesto! Komárno, do toho!

19122014_spartak