Šport 2014. 10. 11.

Volejbalisti naďalej valcujú a vedú tabuľku!

Ani v šiestom kole najvyššej volejbalovej sútaže nenašli volejbalisti Spartak VKP Komárno premožiteľa. Zverenci trénera Daniela Oravca porazili v sobotu Domáci Svidník pomerom 3:0 a na konte tak majú stále plný počet bodov. V sobotu zaváhali doterajší lídri z Prešova a stratili cenný bod. Stalo sa tak na palubovke Myjavy, ktorú porazili „iba“ 3:2. Komárno sa tak dostalo do čela tabuľky s bodovým náskokom.

Komárňania sa v sobotnom zápase opierali najmä na výkon smečiara Andreja Patúca, ktorý položil na zem sedem lôpt a pridal dva bloky. Dobrý výkon podal aj univerzál Miloš Horník, ktorý skóroval šesťkrát. Spartak VKP Komárno malo s domácimi najviac problémov v prvom sete, ktorý vyhrali 25:23. V druhom a treťom už domáci nekládli taký odpor a prehrali 17:25 a 20:25. Jedenásť bodový výkon domáceho T. Skaska (položil 9 lôpt, 1 eso a 1 blok) nemohol na rozbehnutých Komárňanov stačiť.

VK Slávia Svidník – Spartak VKP Komárno 0:3 (-23, -17, -20)
66 minút, rozhodovali: Drobňák a Sluk.

Najbližšie cestujú Spartakovci vo sťvrtok na ihrisko doterajšieho lídra z Prešova. O týždeň v sobotu 18. októbra privítajú nepríjemnú Myjavu.