Šport 2013. 09. 29.

Volejbalisti v premiére neuspeli

Volejbalový klub Spartak Komárno otvoril pred solídne zaplneným publikom svoju prvú sezónu medzi slovenskou elitou.

Hostia z Myjavy boli pred zápasom favoritmi, či potvrdzovali už od prvého setu, kedy s nimi Komárňania dokázali držať krok len chvíľu. Od stavu 5:7 už sledovali svojho súpera len zozadu. Set skončil výsledkom 15:25 z pohľadu domácich.

Druhý set bol oveľa dramatickejší. Spartak viedol počas takmer celého setu, dokonca pred jeho záverom už 20:16. Potom sa ale stroj domácich zasekol a toto vedenie nanešťastie nedokázali pretaviť do získania setu. Hostia z Myjavy otočili na konečných 22:25.

V treťom dejstve, ktoré bolo napokon aj posledné, už domáci na zdramatizovanie zápasu nemali sily. Od stavu 12:14 zaznamenali Myjavčania rozhodujúci únik na 12:19. Vtedy už bolo zrejmé, že sa domáci vo svojom prvom extraligovom stretnutí do zápasu nebudú vedieť vrátiť. Tretí set napokon skončil 19:25, pričom Myjavčania využili hneď svoj prvý matchball.

Veľmi príjemnou súčasťou zápasu boli diváci, ktorých prišli viac ako štyri stovky a neúnavne povzbudzovali až do záveru. Potleskom im za to poďakovali aj hráči súpera. Najbližší zápas odohrajú Komárňania už o týždeň, opäť doma, kedy privítajú hráčov Prešova.

VK Spartak Komárno – Spartak-VKP Myjava 0:3 (15:25, 22:25, 19:25)