Šport 2016. 04. 21.

XIV. Čarda túra: v tomto roku môžu prvýkrát štartovať aj korčuliari

V rámci Komárňanských dní sa už 14-krát organizuje populárna vytrvalostná cyklotúra. V tomto roku prvýkrát mysleli aj na korčuliarov – budú mať k dispozícii dve rôzne trate.

Čarda túra je prvé športové podujatie Komárňanských dní, ktoré sa uskutoční 23. apríla. O podujatie má každoročne záujem 450-600 účastníkov a kvôli stretnutia do Komárna prichádzajú cyklisti z ďaleka – napr.: zo Satu Mare, Rumunsko, Blansko, Česko!

V roku 2016 bude sedem trás, aby sa každý cítil dobre od rodín s malými deťmi cez vážnych cyklistov, horských cyklistov až po korčuliarov.

Záujemcovia si môžu vybrať z nasledovných trás:

„City 10” – 10 km-vá trať pre deti, rodiny. Počas bicyklovania po meste treba vyriešiť rôzne úlohy (napr.: nájsť konkrétnu pamätnú tabuľu)

„Classic 40” – 40 km-vá trať vedie na asfaltovanej ceste (čiastočne na cyklotrase)

„Road 80” – 80 km-vá trať vedie na asfaltovanej ceste (čiastočne na cyklotrase)

„Extrem 110” – 110 km-vá trať na asfaltovanej ceste (čiastočne na cyklotrase)

„MTB 55” – 55 km-vá trať vyslovene pre horských cyklistov popri Dunaji, na poliach, cez les a na poľnej ceste pri kanály

„Roller 5” – 5 km-vá trať pre korčuliarov na nábreží rieky Váh na asfaltovanej ceste. Pre účasť je potrebný fotoaparát (dostačujúci aj na mobilnom telefóne)!

„Roller 12” – 12 km-vá trať pre korčuliarov na nábreží rieky Váh na asfaltovanej ceste. Pre účasť je potrebný fotoaparát (dostačujúci aj na mobilnom telefóne)!

Cyklisti štartujú z dvora materskej školy na Lodnej ulici, kde zraz je od 7:00 hod. do 9:30 hod. Na toto miesto sa treba aj vrátiť.

Korčuliari vyrazia medzi 9:00 a 13:00 hod. od železničného mostu na rieke Váh. Pre nich úschovňu bicyklov zabezpečíme, kým úspešne splnia trať.

Registrácia, predregistrácia

Predregistrácia je sprístupnená na stránke csardatura.sk . Výhodou je, že je rýchla a pohodlná tak pre organizátorov, ako aj pre účastníkov.

Na mieste: vo dvore materskej školy na Lodnej ulici, od 7:00 hod. do 9:30 hod.

Ceny, tomboly

cst5

Prvý cyklisti a korčuliari si môžu zobrať domov krásny, pre túto príležitosť vyrobený, nepredajný spomienkový predmet.

Okrem toho sa účastníkom Čarda túry oplatí zúčastniť aj na tombole, kde hlavnou cenou bude kvalitný bicykel!

cst6

Ďalšie informácie: csardatura.sk

cst11