Kultúra 2017. 04. 20.

Zámerom MsKS je oprava krovu a strechy kasárenskej budovy Novej pevnosti

Zámerom Mestského kultúrneho strediska (MsKS) v Komárne, ktoré je správcom objektu kasárne v Novej pevnosti, je v spolupráci s Mestským úradom (MsÚ) podať na Ministerstvo kultúry SR žiadosť o poskytnutie dotácie na podporu projektu „Rekonštrukcia krovu a strechy kasárenskej budovy v novej pevnosti v Komárne – II. etapa“ v rámci programu „Obnovme si svoj dom“ pre rok 2017.

Ako sa pre TASR vyjadril hovorca MsÚ v Komárne Róbert Králik, MsKS sa bude uchádzať o dotáciu vo výške približne 570.000 eur. „V rámci projektu je v pláne dokončenie strechy a poškodených častí fasády budovy Vážskeho krídla budovy kasárne, ktorá by sa mala vykonať v priebehu rokov 2017 až 2019. To samozrejme v prípade, že projekt bude úspešný,“ povedal Králik.

Podľa jeho ďalších slov bude spolufinancovanie v hodnote päť percent z celkových rozpočtových nákladov na projekt, teda vo výške 30.000 eur. „Tieto finančné prostriedky v prípade úspešnosti projektu mesto poskytne ako účelový príspevok MsKS v Komárne postupne v rokoch 2017 až 2019,“ ukončil.

(tasr, ilustračné foto)