Mesto 2020. 08. 19.

Zdieľané kolobežky v Komárne: Naskoč si na MINT a odvez sa do práce, či na nákup

Obyvatelia Komárna si v stredu (19. augusta) vymieňali v uliciach mesta prekvapené pohľady. Na viacerých miestach sa totiž objavili elektrické kolobežky. Tie priniesla do mesta komárňanská firma MINT.

Ak si chcete zrýchliť rannú cestu do práce z vlakovej stanice, tak od stredy (19. augusta) na to máte jedinečnú možnosť. Do Komárna prišlo 20 elektrických kolobežiek od firmy MINT, ktoré parkujú na deviatich bodoch v meste. „Kolobežky sa nachádzajú napríklad pri vlakovej stanici, pri križovatke pri nemocnici, oproti Hoteli Európa a pri Tripl´s,“ hovorí konateľ firmy MINT, Norbert Tóth. Podľa jeho slov sú kolobežky dostupné každý deň od šiestej alebo siedmej hodiny ráno do 11:00 v noci. „Na noc sa kolobežky nabíjajú,“ upresňuje Tóth.

Využívanie elektrických kolobežiek sa v poslednom čase stretáva s veľkou obľubou a v MINTe rátajú s tým, že to tak bude aj v Komárne. Samotný MINT je revolučný aj v tom, že na využívanie služieb je potrebná aplikácia, v ktorej nájde zákazník všetko potrebné pre jazdu. Vyznačená je zelená zóna, kde je možné využívať služby MINTu. Do Novej Stráže alebo Hadoviec si teda nezajazdíte, ale v rámci centra Komárna je dostupných až 9 zastávok, kde môžete svoju kolobežku zaparkovať. Aj tieto záchytné body sú vyznačené modrými bodmi v aplikácii.

Pre využívanie služby je potrebné si stiahnuť aplikáciu a registrovať sa. Na účet si prostredníctvom karty vložíte minimálny kredit v podobe 5 eur a 40 centov vás vyjde štartovné. Za každú minútu zaplatíte 14 centov a v prípade, že si chcete skočiť na menší nákup, tak si môžete kolobežku odložiť na 10 minút za 30 centov. Maximálny denný poplatok za vypožičanie jednej kolobežky je 25 eur.

Pri využívaní elektrických kolobežiek je tiež dôležité dbať na bezpečnosť počas jazdy. Ak to je možné, tak je lepšie využívať cyklistické trasy a je dôležité dbať na semafory a dopravné značky a predpisy. Parkovanie je možné len na vyznačených miestach a odcudzenie kolobežiek je ľahko vystopovateľné vďaka zabudovanému GPS modulu.