Mix 2018. 02. 21.

Zdravé chudnutie. Tajomstvo úspechu jedinečnej metódy NATURHOUSE

Výživová poradňa Naturhouse, ktorá sa nachádza na Jókaiho ulici, pomáha obyvateľom Komárna v boji s nadbytočnými kilami už rok. Nedávno tu rozšírili svoj sortiment služieb o nový prístroj na meranie potravinovej intolerancie, ktorý dokáže pomocou neinvazívnych meraní zistiť typy potravín, na ktoré máte intoleranciu.

Spoločnosť  Naturhouse pôsobí celosvetovo a zdravou výživou sa zaoberá už 25 rokov a jeden rok z toho plní svoju úlohu aj v Komárne. Ak chcete schudnúť alebo sa len dostať do lepšej formy, nie je dobré púšťať sa do žiadnych extrémov, ktoré zväčša aj tak nezaberú, prípadne sa výsledok dostaví. Aj samotná zriaďovateľka pobočky v Komárne Brigita Kriváneková bojovala roky s nadváhou. Úspech jej napokon priniesli dobré rady spoločnosti Naturhouse.  A preto  sa rozhodla, že by služby tejto spoločnosti chcela priniesť do Komárna.

Zo Španielska pochádzajúca firma Naturhouse funguje v 32 krajinách, medzi ktoré patrí aj Česko, Maďarsko a Slovensko. Ja som pred pár rokmi chodila do Naturhousu v Nových Zámkoch a za ich pomoci sa mi podarilo schudnúť až 17 kíl. Rozhodla som sa vtedy, že sa  Naturhousu nevzdám a budem sa snažiť ponúknuť pomoc pri chudnutí aj obyvateľom Komárna,“ vysvetľuje Brigita Kriváneková.

Úspech Naturhousu  je najmä v individuálnom prístupe. Prvým krokom pre každého, kto chce schudnúť, je približne polhodinová úvodná konzultácia, ktorú tu poskytujú zadarmo. Podľa slov Prisky Vidovej absolvujú klienti najprv meranie, ktoré preukáže koľko nadbytočných tukov a vody sa v tele nachádza. „Následne sa porozprávame o stravovacích návykoch, chorobách, alergiách a na základe zistených informácií zostavíme jedálniček na mieru s doplnkovou stravou a vitamínmi,“ približuje.

Dietologička Csilla Földesová tvrdí, že Naturhouse nie je prísna diéta, akých ste si preskákali už mnoho. „Je to vlastne zdravý životný štýl. Naším hlavným cieľom je naučiť ľudí správne sa stravovať. Navrhneme im pestrý stravovací režim, aby chudli čo najzdravším a zaujímavým spôsobom. Dôležité sú aj pravidelné stretnutia, na ktorých sa s klientmi rozprávame o ich poznatkoch a výsledkoch. Proces chudnutia sa nekončí odbúraním nadbytočných kíl. Dôležitá je aj fáza udržania hmotnosti a stabilizačná fáza. Jej cieľom je udržať dosiahnutú hmotnosť a predísť takzvanému jojo-efektu,“ hovorí.

V poradni  Naturhouse nájdete okrem doplnkov stravy a vitamínov aj polievky, čaje, pudingy a iné sladkosti. Tie sú samozrejme nízkokalorické a vyrobené z prírodných surovín, bez pridaných cukrov.

Okrem toho ponúka výživová poradňa aj nový prístroj, vďaka ktorému mohli rozšíriť ponuku služieb a spresniť svoje poradenstvo. Bez odobratia krvi dokáže zmapovať cez kožu celé telo a určiť potraviny, na ktoré je príliš citlivé.

Často sa stáva, že vynecháme zo svojej stravy tie jedlá, o ktorých si myslíme, že práve ony sú dôvod, prečo priberáme. Kilá však stále pribúdajú. Tento prístroj dokáže zistiť, ktoré potraviny sú naozaj tie, na ktoré je naše telo najcitlivejšie, na ktoré máme intoleranciu.  Nie každý totiž priberá z pečiva a sladkostí,“ hovorí  zriaďovateľka pobočky Naturhouse v Komárne Brigitta Kriváneková. Analýza je v Naturhouse bezplatná. Za prístrojom vykonané merania ani konzultácie tu platiť nemusíte. K správnemu meraniu ale patrí čaj, alebo Aloe Vera produkt, ktorý pomáha dopracovať sa k správnym výsledkom.

Pracovníci komárňanskej pobočky Naturhouse očakávajú vo svojej poradni na Jókaiho ulici 32 každého, kto  chce zdravo schudnúť, naučiť sa správne stravovať a zbaviť sa nadbytočných kíl.  Začnite už dnes. Ide predsa o vaše zdravie.