Šport 2011. 08. 20.

Zlatý chlapec Erik Vlček!

Erik Vlček dokázal, že na to má v oboch disciplínach – v K4 a aj K2!

Keď sa na konci júna 2011 objavili správy o nezhodách na palube úspešného komárňanského štvorkajaku, málokto by bol povedal, že majstrovstvá sveta v Szegede dopadnú tak dobre. Erik Vlček sa dostal do finálových jázd v oboch disciplínach, s Petrom Gellem v kategórii K2 už dokonca stihli vyhrať titul majstrov sveta!

Radosť bola o to väčšia, že dvojica bola v polovici trate na chvoste štartového poľa „Ja som sa už chystal, že Peťovi v cieli vynadám. Veď v polovici trate boli pred nami Švédi aj Belgičania, na ktorých sme si trúfali, a stále nám utekali. Nakoniec sa však potvrdilo, že Peťo to mal celý čas pod kontrolou.“ Gelle pre agentúru SITA dodal: „Vôbec som nemal prehľad o tom, kde asi v poli sme, sústreďoval som sa len na tú poslednú dvojstovku, na ktorej sme sa chystali zaútočiť. Že to bude zlato? Tak to som naozaj nečakal,“

Komárňania by mali byť pri televízoroch!
A to stále nemusí byť všetko! Ake sme už spomenuli, loď K4 sa dostala do finále a to si štvorica v zložení Richard a Michal Riszdorferovci, Erik Vlček a Juraj Tarr budú môcť užiť už dnes po pol štvrtej poobede. Priamy prenos z posledného dňa MS z maďarského Szegedu vysiela STV2 od 14:20! Nemali by ste si nechať finále K4 ujsť! Chlapci síce ‚už sú‘ na olympijských hrách, no medaila z majstrovstiev sveta je taktiež vzácny kov. K4 DOTOHO!

Kanoisti Gelle s Vlčekom sa stali majstrami sveta

SZEGED. Novozložená posádka sa tým postarala o jednu z najväčších senzácií tohto šampionátu. Prvý raz si do spoločnej lode totiž sadli až v máji tohto roka.
Gelle s Vlčekom začali veľmi opatrne. Po 250 m boli v deväťčlennom štartovom finálovom poli až na siedmom mieste. Potom sa posunuli o jednu priečku a na nej ostali až do medzičasu na 750 m.

Záver však mali famózny – vyzeralo to, akoby ostatné lode ostali „stáť“ a dvojica Slovákov sa rútila k svojmu senzačnému prvenstvu. V cieli mali pred druhými Švédmi – olympijskými víťazmi z Pekingu Marcusom Oscarsonom a Henrikom Nilssonom – náskok 852 tisícin sekundy, tretí skončili Rusi Vitalij Jurčenko a Vasilij Pogreban.

TEXT: SITA


FOTO: TASR

K4