Šport 2015. 03. 20.

Zložila pieseň pre basketbalistov

Speváčka Patrícia Turiničová naspievala pesničku pre komárňanských basketbalistov.

Do playlistu na zápasoch basketbalového tímu MBK Rieker COM-therm Komárno možno pribudne nová pieseň. Speváčka Patrícia Turiničová nahrala a  na začiatku marca publikovala skladbu s názvom Diabli na Dunaji. „Myšlienka prišla od nášho maskota Lucifera a keďže sa aktívne venujem spevu, hneď som sa jej chytila,“ hovorí mladá speváčka, ktorá chce pesničkou podporiť svoj obľúbený tím.
Okrem samotnej speváčky sa na tvorbe skladby podieľali aj ďalší fanúšikovia. „S textom mi pomáhali aj fanúšikovia, ktorí mi poslali svoje nápady na facebooku. Beat robil Jeso, šikovný producent, ktorý robil pesničky aj známym menám na Slovensku, či v Čechách,“ predstavuje svojich spolupracovníkov. Fanúšikov si k sebe zavolala aj do štúdia a tam nahrali pokrik „1 2 3, hajrá Komárom,“ ktorý znie v skladbe.
Tvorba, nahrávanie a produkcia skladby trvali asi mesiac. Jej výrobu značne urýchlilo, že speváčka už mala k dispozícii beat, ktorý použila. „Inak by som sa bála, že play-off vôbec nestihneme,“ hovorí a dodáva, že zrejme najviac pomohol sponzor, ktorý zaplatil nahrávanie v profesionálnom štúdiu.
Zaujímavosťou je, že aj Patríciin starý otec Rudolf ‚Čeku‘ Čerňanský spojil spev s basketbalom, keď pred rokmi spievaval pesničku Fair play na melódiu známej skladby New York New York. Text tejto piesne napísal Patríciin otec. Na tieto časy spomína speváčka len matne. Na basketbal vtedy ešte nechodievala. „Na zápasy chodím tri roky, odkedy ma vzal priateľ prvýkrát a dodnes je to našou spoločnou aktivitou,“ prezrádza. Svojich miláčikov sleduje v domácich zápasoch, ale chodí aj na výjazdy, dokonca aj na prípravné zápasy do Maďarska.
Patrícia načrtla aj svoju predpoveď pre záver sezóny a verí, že ju basketbalisti zavŕšia výhrou. Pomôcť by im mohla aj práve jej pesnička. „Naši chalani majú mnoho obľúbených pesničiek, ktoré sa pred zápasmi púšťajú, no verím, že aj táto bude onedlho patriť medzi ne,“ dodáva Patrícia.