Šport 2014. 04. 28.

Znovu sa šírila vôňa čierneho strelného prachu

Dňa 26. apríla, v sobotu, v rámci 23. Komárňanských dní za účasti troch krajín, 120 prezentovaných pretekárov bol zorganizovaný už 19. ročník tradičnej medzinárodnej streleckej súťaže o pohár generála Klapku v streľbe z predoviek.

klap 11

V tomto roku sme mohli privítať späť medzi nami potomkov generála Klapku, a to p. Petra Klapku s rodinou, ktorí k nám pricestovali až z Prahy a zároveň sa pridali aj do súťaže, kde on osobne a jeho dcéra Petra stáli na palebnej čiare, aby preukázali svoju presnosť v streľbe z predovky.

V zamračenom, dažďovom počasí museli pretekári na palebnej čiare strelnice Športovo- streleckého klubu Royal Komárno preukázať svoje schopnosti a presnosť. Samotný závod bol poctený prítomnosťou Miloslava Bencu, prezidenta Slovenského streleckého zväzu Bratislava, ako aj Ľudovítom Kováčom, viceprezidentom Slovenského streleckého zväzu Bratislava a Františkom Liptaim, predsedom Nitrianskeho Krajského výboru Slovenského streleckého zväzu.

Pretekári z Česka, z Maďarska a zo Slovenska súťažili v kategóriách dlhých a krátkych zbraní na vzdialenosť 25 a 50 m. Mali vystreliť celkom 13 rán, z ktorých 10 najlepších bolo vyhodnotených do súťaže. Počas dňa bolo takmer 1500 výstrelov, „spotrebovali“ viac kíl strelného prachu a olova a na základe takto dosiahnutých výsledkov sa zrodili víťazi jednotlivých disciplín, ktorých v tomto roku bolo až 10.

Kuchenreuter - 22

Farby Športovo-streleckého klubu ROYAL Komárno obhajovalo viac pretekárov, avšak z nich Petrovi Elekovi sa podarilo získať tretie miesto v disciplíne Mariette – perkusný revolver s 96 kruhmi a v disciplíne Kuchenreuter – perkusná pištoľ druhé miesto taktiež s 96 kruhmi, a Karolovi Zsapkovi v disciplíne Vetterli – perkusná puška druhé miesto s 97 kruhmi.

Vetterli - 22

(text/foto: Attila Fuisz)