Mesto 2015. 11. 23.

Zóna bez peňazí dorazí už aj do CVČ Komárno

Máš doma pekné ale nepotrebné veci, ktoré už nepoužívaš a je ti ľúto ich vyhodiť? Máme pre teba jednoduchý návod kam s nimi.

V Centre voľného času Komárno sme sa rozhodli pomôcť a pripojiť sa k celoslovenskej dobročinnej akcii s názvom Zóna bez peňazí.  Podporujeme recykláciu pekných a nepoužívaných vecí, ktoré má každý z nás doma „požehnane“.

Myšlienka projektu
Projekt vznikol za účelom pomoci druhým a to úplne NEZIŠTNE a to len pre to, že veríme, že to tak má byť a je to tak správne. V rámci projektu chceme urobiť radosť druhým ľuďom, podporiť vzájomnú pomoc a hlavne vyzdvihnúť ľudskosť. Zóna bez peňazí sa koná každoročne v novembri, kedy si môžu ľudia nájsť aj vianočné darčeky pre svojich blízkych. Informácie o projekte si môžete pozrieť na oficiálnej stránke projektu Zóna bez peňazí.

Krátky návod na úvod :)

KEDY?
CVČ Komárno otvárame pre verejnosť 28.11.2015 o 10:00 a zatvárame o 13:00. (tzn., že veci môžete začať prinášať od 10:00)

KTO?
1, Návštevníci
Na Zónu sú pozvaní všetci, ktorí:
– majú veci na darovanie, ale nepotrebujú si nič vybrať pre seba
– majú veci na darovanie a zároveň si chcú aj niečo nové odniesť
– nemajú veci na darovanie a prídu si len povyberať (zo skúsenosti vieme, že veľa vecí nám po akcií zostane, takže sa nehanbite, príďte aj s prázdnymi rukami a vyberte si niečo pekné/užitočné)
2, Dobrovoľníci
O hladký priebeh celého podujatia sa bude starať tím dobrovoľníkov. Spoznáte nás podľa bielych tričiek a menoviek. Celý deň budeme pre vás vykladať, triediť a upratovať prinesené veci. A nebojte sa na nás obrátiť aj v prípade otázok.

ČO PRINIESŤ?
Ak chcete niečo darovať, prineste, prosím, veci osobne v deň podujatia. Zber oblečenia pred akciou nieje z kapacitných, časových a priestorových možností reálny. Na Zónu môžte priniesť oblečenie, knihy, hračky, bytové doplnky, športové náradie, bižutériu alebo
čokoľvek, čo je pekné, zachovalé, stále funkčné, vy už to nepotrebujete, ale poslúži to novému majiteľovi.
Oblečenie by malo byť čisté, opraté.

ČO NENOSIŤ?
Nehodí sa nosiť spodné prádlo, obnosené topánky, otvorenú kozmetiku, zbrane, poškodené veci alebo len také, ktorých sa potrebujete „zbaviť.“

KDE NECHAŤ VECI PO PRÍCHODE?
Pri vstupe bude vyhradené stanovisko, kde dobrovoľníkom odovzdáte prinesené veci. My sa postaráme o ich roztriedenie do vyhradených oddelení. Predídeme tým vzniku chaosu a neporiadku.

PROSBY
Udržiavanie poriadku – veľmi oceníme, ak prispejete k udržiavaniu poriadku. My budeme upratovať, čo nám budú sily stačiť, ale kľudne sa zapojte napríklad do skladania vecí, ktoré ste si už pozreli a nechcete si ich zobrať
Krabica na odpad – ak pri „nakupovaní“ bez peňazí nájdete niečo, čo bude staré, špinavé, škaredé, obnosené, hoďte to rovno do označených krabíc. Na konci akcie ich presunieme ku kontajnerom – možno potešia bezdomovcov.
Vešiaky – ak máte doma pár vešiakov navyše, doneste ich, prosím aj s vašim oblečením na Zónu. Vecí je vždy viac, ako vieme zohnať vešiakov.
Vlastné veci (bundy, tašky…) si počas podujatia strážte. Pri množstve oblečenia sa ťažko rozlišuje, čo si človek môže zadarmo zobrať a čo ešte stále niekomu patrí

ZVYŠNÉ OBLEČENIE a.i.
Všetko, čo po Zóne zostane, posunieme neziskovým organizáciám venujúcim sa ľuďom v hmotnej núdzi, sociálne slabším rodinám alebo do regiónov tým, ktorí to potrebujú.

Prihlásiť sa môžete TU.

Tešíme sa na vás v sobotu!