Mesto 2013. 06. 01.

ZŠ má novú telocvičňu

Po piatich rokoch sa na ZŠ na Ulici práce môžu tešiť z vynovenej telocvičňe. 

 

tornaterem

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí primátor mesta Komárno Anton Marek a riaditeľ Základnej školy (ZŠ) na Ulici práce Zoltán Fekete odovzdali do užívania vo štvrtok obnovenú veľkú telocvičňu školy, ktorú nemohli žiaci pre zatekanie budovy využívať päť rokov. TASR informoval hovorca Mestského úradu v Komárne Róbert Králik.

„Hoci sa komplexná obnova školy nezrealizovala z doposiaľ neznámych dôvodov z prostriedkov Európskej únie, terajšia mestská samospráva sa rozhodla, že z vlastných prostriedkov obnoví aspoň nevyužívanú telocvičňu,“ uviedol Králik s tým, že v jesenných mesiacoch sa uskutočnilo výberové konanie na obnovu strechy budovy.

Komplexná obnova školy sa neudiala ZO ZNÁMYCH dôvodov. Neznáme ostáva skôr vyvodenie zodpovednosti. O tom, prečo sa nerekonštruovalo z peňazí EÚ, sme písali v júli 2011. 

 

Následne po rekonštrukcii strechy v tomto roku sa vybral aj dodávateľ na obnovu palubovky. Podľa jeho ďalších slov ešte pred začatím vnútorných prác v rámci reklamácie sa odstránili aj menšie nedostatky na streche. „Po úspešnej obnove podlahovej krytiny môžeme konštatovať, že veľká telocvičňa ZŠ patrí medzi najkvalitnejšie a najbezpečnejšie v našom meste,“ zdôraznil. Zhotoviteľom palubovky bola spoločnosť L&B parket.

Podľa jeho ďalších slov vynovená hala prispeje k ďalšiemu rozvoju kolektívnych športov, najmä volejbalu. „Môže tu vzniknúť, ako tomu bolo aj v minulosti, dorastenecká báza extraligových mužstiev mužov i žien Komárna.“ Pripomenul, že spolu s malou telocvičňou a školským výučbovým plaveckým bazénom bude mať odteraz ZŠ na Ulici práce vytvorené najlepšie podmienky na rozvoj športových aktivít.