Šport 2020. 08. 12.

100-kilometrovú trať inštantnej cyklotúry v regióne absolvoval aj 83-ročný cyklista

Čím ďalej, tým väčšiemu úspechu sa teší cykloprojekt s názvom 100KOM, ktorý prináša jedinečnú možnosť súťaženia. O tom, že cyklotúra je možná pre každého bez nároku na vek a skúsenosti, hovorí aj skutočnosť, že projekt už aj má svojho najstaršieho súťažiaceho. Základných 100 kilometrov zdolal 83-ročný pán, ktorý sa cyklistike venuje na dennej báze.

Na konci apríla sme prvýkrát informovali o jedinečnom cykloprojekte, ktorý definoval význam inštantnej cyklotúry. Jedinečnosť projektu sa totiž skrýva v tom, že na túru sa môžu súťažiaci registrovať individuálne, pričom sa aj sami rozhodnú pre termín absolvovania. Cyklotúru je následne možné absolvovať  individuálne alebo vo dvojici, určujúci je čas absolvovania trasy. Na výber sú dve trasy, a to 100-kilometrová a 200-kilometrová, pričom je počas cesty možno vidieť najkrajšie prírodné dedičstvo Podunajska.

Napriek tomu, že sa projekt spustil počas najväčších obmedzení, svojou jedinečnosťou sa ihneď tešil vysokému záujmu. „I keď nápad na tento projekt sme vytvorili už skorej, spustili sme ho až po zavedení opatrení proti koronavírusu. Z časti aj preto, aby sme ľuďom ponúkli aj alternatívne spôsoby na šport, v tom náročnom období. Zasúťažiť medzi sebou si ľudia totiž môžu aj tak, že sa pritom ani nemusia stretnúť. Po odštartovaní sa postupne šírila správa o projekte a dnes sa výzvy zúčastňuje vždy viac a viac ľudí,“ povedal nám jeden z tvorcov projektu 100KOM, Kamil Kovács.

Proces absolvovania výzvy je, v podstate, veľmi jednoduchý. Po výbere výzvy a registrácie na webovej stránke je potrebné už len do 30 dní potrebné nasadnúť na bicykel a načítať prvý QR kód pri štarte. Počas celej trate a na záver sú rovnako dostupné QR kódy, ktoré sú potrebné pre absolvovanie jednotlivých úsekov a celkovej trate. Na záver sa meno účastníka aj s časom zaradí na webovej adrese 100kom.com do „Siene slávy.“ Po úspešnom absolvovaní získajú účastníci aj jedinečnú medailu a diplom na vytlačenie, ktoré je možné prevziať si v komárňanskom Piko-Bike obchode. Ak sa účastník rozhodne pre absolvovanie trate aj viackrát, môže si zasúťažiť nielen s ostatnými, ale môže si odsledovať aj svoje získané časy.

Výzvy sa nezúčastňujú iba cyklisti so súťaživým duchom, ale aj milovníci túry. O tom, že výzvy 100KOM sú vhodné pre každého, svedčí aj skutočnosť, že 100-kilometrovú trať absolvoval už aj najstarší účastník súťaže vo veku 83 rokov.

„Od spustenia projektu sa registrovalo už 40 ľudí na výzvu, medzi nimi sa dostal do cieľa aj 83-ročný súťažiaci. Pána poznáme už dlhšiu dobu a vieme, že dokáže takéto veci, ale obsolvovanie tejto trate len potvrdzuje jeho výdrž. Medzi inými sa našiel aj taký súťažiaci, ktorý počas jedného dňa absolvoval obidve trate, teda 100 a 200 kilometrov. Okrem toho nás veľmi teší, že súťaže sa zúčastňujú aj cyklisti z okolitých regiónov a absolvujú 100 alebo 200-kilometrovú trať,“ hovorí na záver Kamil Kovács.

Súťažiaci, ktorý absolvoval obe trate naraz.

Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí by chceli absolvovať cyklotúru a zároveň spoznať náš región, tak navštívte webovú stránku 100kom.com a vyskúšajte niektorú z výziev iniciovanú projektom 100KOM.

(PR)