Maďarský exprezident Sólyom prešiel do Komárna bez problémov
Bývalý maďarský prezident László Sólyom dodržal sľub, ktorý dal obyvateľom Komárna 21. augusta minulého roka. „Ešte sa vrátim,“ odkázal Slovensku, keď ho na príkaz vtedajšieho premiéra Róberta Fica nevpustili na územie Slovenskej republiky, kde sa chcel zúčastniť na odhalení sochy svätého Štefana v Komárne.
Maďarský prezident sa vtedy vydal pešo po moste medzi slovenským Komárnom a maďarským Komáromom, prešiel do polovice mosta, kde poskytol rozhovor novinárom, vzápätí sa otočil a vrátil sa späť bez toho, aby prekročil slovensko-maďarské hranice. Rovnaký spôsob dopravy zvolil dnes už exprezident aj dnes.
Približne o 16,30 hodine išiel v sprievode svojho osobného tajomníka pešo po Alžbetinom moste a bez problémov prešiel do Komárna, aby sa zúčastnil na kladení vencov k soche sv. Štefana. Na územie Slovenska prišiel ako súkromná osoba.
Súvisiace články
Sólyom podľa súdneho dvoru EÚ nebol vpustený oprávnene (Aktualizované o 12:30)

Zákaz Sólyomovi vstúpiť do Komárna bol zrejme v súlade s európskym právom

Fontána na Nádvorí Európy sa po 25 rokoch ukáže v novom šate

Domáci triumf na vode: Kajak & kanoe klub Komárno ovládol 68. ročník Veľkej ceny Komárna!

2500 kilometrov v pekelnej horúčave: Aj tento rok odštartovali preteky 12/24 H 100kom

Pátranie po nezvestnom mužovi na rieke Váh má tragický koniec
TOP správy
ČITATEĽKÉ TIPY
Srdečne očakávame všetky návrhy a pripomienky kľudne aj anonymne.