Fotky 2013. 11. 13.

Absolútnym majstrom Európy v capoeire je Komárňan!

Komárňanský Tomáš Vu Thanh, pre športových fanúšikov Graduado Latinho je absolútnym majstrom Európy za rok 2013. Jeho sen i naše prianie sa stali skutočnosťou na ME Capoiere usporiadaných práve doma v Komárne. Výsledok je o to hodnotnejší, lebo ako zodpovedný usporiadateľ sa do bojov musel pustiť po namáhavej organizačnej príprave súťaže. Oslovili sme ho len pár minút po prevzatí zlatej medaily a odznení slovenskej štátnej hymny, aby sa vyjadril o svojich pocitoch z tohto úspechu, o priebehu súťaže a k účinkovaniu domácich reprezentantov:

„Je to úžasný, nepopísateľný pocit, mal som podporu domáceho publika, členov môjho tímu i rodiny, ale aj preto, že som súťaž aj organizoval, vynaložil som do toho veľa úsilia, fakt nenachádzam slov a budem sa z toho spamätávať ešte niekoľko dní. Priebeh súťaže bol bezproblémový, najlepšie to vyjadrujú uznanlivé slová našich hostí z Brazílie, odkiaľ sa toto športové odvetvie pochádza, ktorým sa súťaž veľmi páčila, pochvalne sa vyjadrili o našom meste i o nás komárňančanoch a povedali, že sa radi vrátia sem aj v budúcnosti. Naši domáci reprezentanti i keď sa neumiestnili na medailových pozíciach, bojovali statočne, sú mladí, patrí im budúcnosť, ale dôležité je, že hlavná cena je doma. Každému, kto mňa i náš tím povzbudzoval, patrí veľká vďaka“ – takto sa radoval náš nový majster Európy.

Mestre Pacsoca, prezident Európskej asociácie Capoeire o súťaži a budúcnosti tohto športového odvetvia v Európe nám povedal:

„S usporiadaním i priebehom súťaže som veľmi spokojný a vidím, že capoeira je na Slovensku čoraz populárnejším športovým odvetvím, a to ma veľmi potešuje. Tunajší moji žiaci sú veľmi zapálení do tohto športu, usporiadajú tu stále viac akcií a úspešne sa zúčastňujú na rôznych súťažiach po celej Európe. Capoeira v Európe má veľkú budúcnosť, ako Brazílčan žijem v Európe už dlhšiu dobu, preto viem posúdiť stúpajúcu popularitu tohto športu. Naša Európska asociácia usporiada stále viac podujatí a účastníkov je stále viac, preto sa ani neobávam o našu budúcnosť“ – ukončil svoje pochvalné slová majster Pacsoca.

Tomášovi i všetkým usporiadateľom gratulujeme!

(ahoj, fotó: Noja)

[juicebox gallery_id=“33″]