Mix 2017. 12. 21.

Aj Komárno ponúka vianočné darčeky

Sú tu. Milované i obávané – Vianoce. Komárňania sa užčoskoro hromadne rozbehnú do obchodov a budú nakupovať krásne aj užitočné veci pre svoju rodinu a blízkych. A tí, čo ešte nevedia, čo by mali zháňať? Máme zopár rád!

1. Diderot
Už počas našej návštevy na začiatku decembra sa to v kníhkupectve Diderot poriadne hemžilo. Neustále niekto stláčal kľučku na vchodových dverách, ľudia plynuli dnu a von, obzerali si knižný tovar a dumali. „Áno, je to ako vždy v tomto období. Knihy sú ešte stále populárne. Ľudia čítajú a tak sú dobré knihy výborným darčekom pod stromček,“hovorí Ľudmila Bölcskeiová, na ktorú sa zákazníci bez prestávky obracajú so žiadosťami o radu. Spravili sme to aj my a vypýtali si tipy pre vianočné obdarovanie.
„Dámam určite odporúčam kúpiť novú knihu od populárnej spisovateľky Táni Kelleovej – Vasilkovej Priateľky,“ hovorí a v ruke drží zvýhodnené balenie knihy aj so zápisníkom pre každú poctivú gazdinú. Ten obsahuje aj 30 receptov z kuchyne samotnej autorky.
Pánov by podľa Ľudmily Bölcskeiovej mohol potešiť temný román ďalšieho slovenského autora Jozefa Kariku Čierny rok, ktorý sa venuje tematike podsvetia a sleduje príbeh rozvíjajúci sa okolo postavy mafiánskeho bossa.
Deťom by sa zase podľa Ľudmily Bölcskeiovej mohla páčiť kniha o rodine Webstetorcov, ktorú by mohli poznať z televíznych obrazoviek, keďže rovnomenný rozprávkový seriál vysiela verjenoprávna RTVS.

2. Duntel
Elektronika je čoraz horúcejšia téma a mobilné telefóny pod stromčekom potešia naozaj každého. Od detí až po starých rodičov. V obchode s mobilnými telefónmi Duntel, ktorý okrem komárňanského obchodného domu Tesco sídli aj v ďalších troch mestách, ponúkajú široký výber nových i použitých telefónov. Okrem toho sa tím Duntelu zameriava aj na kompletný servis, príslušenstvo a starostlivosť o telefóny. „V súčasnosti sú najhorúcejšími telefónmi novšie modely od Samsungu, Motoroly a Huawey, “približuje Ladislav Kraz, majiteľ spoločnosti Duntel a dodáva, že sa môže oprieť o výbornú spoluprácu s distribútorom. Taktiež sa tu radi postarajú o váš starý telefón, ktorý môžu ekologicky zlikvidovať.

3. Onyx Shop
Ktorého rodiča jeho dieťa ešte neprosíkalo, aby si našlo pod stromčekom psíka či mačičku? Ktorá ratolesť ešte netúžila po zlatom hebkom klbku huňatého šťastia? „Zvieratká ako darček absolútne neodporúčame. Či už psa, mačku, alebo rybičku do akvária,“hovorí majiteľ obchodu Ervín Sáraz z komárňanského obchodu so zvieracími potrebami Onyx. Vždy je podľa neho lepšie, aby vzali rodičia svoje dietky najprv do útulku, kde by mohli vyvenčiť či vykúpať niektorého z tamojších krásavcov. Ak už ale zvieratko doma máte, odopriete mu trochu radosti pod vianočným stromčekom? „Ak máte menšieho psa ako čivavu alebo yorkshírskeho teriéra, v zime veľmi ocenia oblečenie, pretože ich srsť ich dostatočne neohreje,“ vysvetľue E. Sáraz. Väčší pes si podľa neho „od Ježiška“ zaslúži poriadne veľkú kosť, ktorá môže byť okrem skvelej chute aj prešpikovaná dodanými vitamínmi a minerálmi. Populárne je aj psie sushi, pretože ribí tuk je pre zvieratká zdravý. No a mačky? Tie radi lezú a škriabu a teda ak máte takú doma, určite by ste jej mali zohnať peknú vežu na lezenie. Môžete tak zachrániť svoj nábytok pred značným poškodením.

4. Inlea.sk
Je pravda, že deti sa dnes potešia len herným konzolám, mobilom, tabletom a nadupaným počítačom? Podľa Júliusa Horvátha, vedúceho internetovej predajne s hračkami Inlea.sk, to tak vôbec nie je. „Úspech u nás v poslednej dobe zaznamenávajú najmä kuchynky pre dievčatá, ale aj domčeky na hranie, kde môžu „ubytovať“ svoje bábiky a hračkárske zvieratká,“ približuje nákupnú hitparádu hračiek J. Horváth.
Chlapci zase podľa neho stále preferujú autodráhy. Hračky z internetového obchodu Inlea však nie sú len pre najmenšie deti. Vytúženú zábavu tu nájdu aj mladí tínedžeri. „Staršie deti si u nás vyberú napríklad RC modely, čo sú rôzne vozidlá na diaľkové ovládanie. Máme nielen bežné autá, ale aj jeepy, bagre a široký výber tankov,“ uzatvára Július Horváth.