Mesto 2015. 12. 22.

Aj Komárno ponúka vianočné darčeky

Možno by ste tomu neverili, no i v širšom centre Komárna nájdete množstvo darčekov pre deti, ženy psy i mužov, ktoré nie sú úplne od veci. 

Diderot

diderot-(1)

Pokiaľ by ste chceli nahnevať svoje deti, alebo potešiť dospelákov, zamierte do kníhkupectva Diderot. Zo širokej ponuky kníh vám pomôžu vybrať s tú svoju darčekovú. „Mne sa veľmi páčila kniha Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol. Ale film bol slabý, veľmi ma sklamal,“ vraví Ľudmila Bölcskeiová z kníhkupectva Diderot.

Svojej žene môžete podľa nej kúpiť tradičnú slovenskú spisovateľku Kelleovú-Vasilkovú a jej najnovšie dielo Vône života, mužov by mal potešiť ďalší slovenský autor Dominik Dán a jeho najnovší laureát na bestseller Krv nie je voda. Deťom – prekvapivo – môžete kúpiť knihu od najčítanejšieho hororového spisovateľa súčasnosti. JoNesbø totiž napísal aj knihu pre deti s názvom Prdiprášok doktora Proktora. Ak by ste sa chceli buchnúť po vrecku, na poličke im stojí dvestoeurová Biblia s ilustráciami majstra Dalího.

Toronto Pub

deka-toronoto-pub

„Ja by som chcel iba nové papuče a čas si ich vychutnať. Tiež prácu pre Lacka F,“ vtipkuje Deka, ktorý je majiteľom Toronto Pubu. Ten je jedinou krčmou v centre mesta, kde sa nefajčí, ale sa môže piť až do konca. Pred Vianocami pripravil pre svojich štamgastov a ich priateľov poukážky na konzumné. „Desať eur sa u nás dá minúť na vodky, rumy, alebo ‚džekov‘“, smeje sa Deka.

TheGentlemansBeerShop

beershop

V prvom a jedinom komárňanskom pivnom obchode nie je núdza na darčeky pre mužov. Alebo pre ženy, ktoré majú rady pivo. „Ponúkame vlastnoručne vyrobené debničky. Do nich si každý môže vybrať šesť pív podľa svojich chutí, alebo preferencií,“ tvrdí Monika Petrovská. Ak by ste chceli, mladá predavačky vám povysvetľuje pôvod i očakávanú chuť každej jednej fľašky, ktorá stojí v poličke TheGentlemansBeerShopu.

Sympatickej blondíne za pultom najviac chutia tmavé pivá a hoci doteraz pivo veľmi nepila, profesionálne si obľúbila najmä tmavé moky. „DesinkaChodovar, Zlatec, alebo Svijany. Tie sú najlepšie,“ pochvaľuje si. Ako darček by odporučila aj balíček jedného z najlepších pivovarov v Nemecku. „PaulanerSalvator boli jedným zo zakladateľov Oktoberfestu,“ dodáva Monika.

Black Cat

black-cat-(1)

„Pri podprsenke je ťažké trafiť sa na správnu mieru,“ upozorňuje Denisa Kováčová, majiteľka predajne so spodnou bielizňou Black Cat. Ak by ale predsa len prišli ku nej páni kupovať spodnú bielizeň pre svoju milú, nohavičky by tipli presnejšie. „Buď nohavičky, alebo tielka, prípadne župany, na ktoré som hrdá,“ ukazuje výrobky s logom jej obchodu. „Niektorí páni poznajú veľkosť podprsenky pre svoju ženu. Stáva sa mi ale, že prídu aj takí, ktorí ukazujú rukami veľkosť, ako prsia partnerky vyzerajú,“ smeje sa.

OnyxShop

onyx-(1)

Pokiaľ je vašou najväčšou vianočnou starosťou potešiť svoju mačku, alebo psa, zavítajte do komárňanského OnyxShopu. „Zvieratká ako darček absolútne neodporúčame. Či už psa, mačku, alebo rybičku do akvária,“ hovorí Tímea Szárazová, majiteľka obchodu. Každý, kto chce mať zvieratko, by si podľa nej mal to svoje vybrať sám. Ona sama doma chová štyroch psov – troch na dvore a jedného v byte. „Jednému psovi beriem takúto kosť, tomu najmenšiemu hračku“ ukazuje viac ako kilový kus hovädzej kosti a jednu pískajúcu „otravu“. „Deti sa o zvieratá starať nevedia a ich rodičov to často veľmi rýchlo omrzí. Potom skončia v útulkoch,“ konštatuje smutne. 

Fani drogéria

fani-(4)

Jedným z najčastejších darčekov pod stromčekom, je drogéria. Parfumy, sprchové gély, telové mlieko, alebo šampóny. „Mňa by potešilo čokoľvek,“ tvrdí spolumajiteľka predajne Anikó Török. „Najpopulárnejšie sú vianočné kazety s viacerými drogistickými výrobkami. Tieto pre pánov majú napríklad aj set s nabíjačkou, tu nájdete strihač na fúzy a podobne,“ hovorí sympatická mladá mama. Pred Vianocami plánujú doplniť sortiment o viaceré ručné výrobky – mydlá, pilníky a mnoho ďalších.

SweetHome

sweethome-(2)

„Ktorá gazdinka rada varí, pečie a prestiera, tá by ocenila jednu z našich porcelánových sád s Mikulášom,“ hovorí Rita, aranžérka obchodu s bytovými doplnkami SweetHome. Je to podľa nej ideálny predčasný vianočný darček. Predsa len, chutná vianočná hostina je bez pekného prestierania nekompletná. Okrem toho by ženy mohli oceniť darčeky v podobe háčkovaných uterákov, alebo deky na studené zimné dni. Deti by sa potešili tamojším krásnym plyšovým hračkám a muž si rád pochutná na pive, ktoré príde na peknom podnose zo SweetHome. „Ja som ako sedemnásťročná dostala snežnú guľu. Viažu sa mi k nej krásne spomienky a myslím, že je to pekný darček pre malé dieťa, vydrží roky,“ dodáva Rita.

Body buldozer

budy-bulldozer

Ako najlepšie naznačíte svojej partnerke, že je moc tlstá? Dáte jej pod stromček knihu receptov so šalátmi? Darujete jej hlávku kapusty? Nie, kúpite jej spaľovač tukov! „Samotný spaľovač tukov a proteín ale fungovať nebude, musíte sa aj hýbať,“ hovorí Farkas Péter, ktorý v predajni doplnkov výživy Bodybuldozer ponúka šancu na lepší život. Mnohí ľudia podľa neho očakávajú rapídnu zmenu už po prvom týždni. „Nefunguje to ale tak, treba zmeniť komplet životný štýl,“ upozorňuje.