Šport 2019. 06. 07.

Aleksandar Vržina sa stal novým trénerom MBK Rieker COM-Therm Komárno

Do ďalšej sezóny ide s novým trénerom aj MBK Rieker Com-Therm Komárno. „Obuvníkov“ povedie 44-ročný srbský kouč Aleksandar Vržina – píše portál basketliga.sk.

Nová tvár na komárňanskej lavičke má za sebou zaujímavú kariéru. Všetko odštartovalo nečakane skoré ukončenie hráčskej kariéry, v roku 1999 sa vo veku 25 rokov stal najmladším profesionálnym koučom v Srbsku, keď sa ujal taktovky nad druholigovým Iva Sabač. V ďalších sezónach nasledovali zastávky v Bosne a Hercegovine, Saudskej Arábii, na Ukrajine či v Libanone.

Popri trénerstve má Vržina aj svoju basketbalovú akadémiu, v ktorej pripravoval hráčov na pôsobenie na amerických univerzitách. Naposledy bol srbský kormidelník súčasťou kazašského klubu BC Barsy Atyrau. S družstvom zbieral úspechy, keď získal striebro v pohári a v lige. „Trénera sme potrebovali. Nakoniec sme sa rozhodli pre Aleksandara Vržinu. Je ambiciózny, veľmi mladý a má skúsenosti. Uvidíme, čo dosiahne v našej lige, keďže je špecifická svojim systémom. Predpoklady na to má, máme o ňom dobré referencie. Verím, že sa mu podarí zložiť dobré družstvo,“ uviedol generálny manažér Komárna Jozef Paulik.

Ako uviedla neoddeliteľná súčasť komárňanského basketbalu, v najbližších dňoch zverejní klub kostru mužstva, s ktorou pôjde do ďalšieho ročníka Slovenskej basketbalovej ligy.

(basketliga.sk)