Šport 2019. 08. 08.

BASKET: tréner Vržina si myslí, že „bude radosť nás sledovať“

Na juhu Slovenska sa skončila v sezóne 2018/2019 jedna séria. Po siedmich rokoch sa Komárno totiž neobjavilo medzi najlepšou štvorkou, čo bolo zároveň spúšťačom veľkých zmien. Zmena trénera a takmer kompletná prestavba družstva. Pod vedením Aleksandra Vržinu sa však chcú „obuvníci“ vrátiť na stratené pozície.

Kým pred rokom basketbalisti Komárna preskočili v štvrťfinále cez Prievidzu, tak v predchádzajúcom ročníku sa situácia otočila. Opäť totiž doplatili na to, čo je už dlhšiu dobu ich achillovou pätou – zápasy na palubovkách súperov. Po neúspešnej sezóne sa tak porúčal z lavičky Miljan Čurovič, na jeho miesto prišiel Srb Aleksandar Vržina. „Všetci hráči prišli. Tešia sa a sú šťastní, že sú už pokope a môžeme tak tak začať s prípravou na novú sezónu,“ prezradil na úvod tréner Komárna.

V pohraničnom meste došlo k veľkému množstvu zmien na súpiske, z predchádzajúceho ročníka zostalo len kvarteto hráčov – Nenad Miloševič, Lukáš Bolek, Ladislav Stojanov a Matej Marchyn. Viacerí hráči si našli nové kluby – Liam O’Reilly (Apollon Limassol), Dalibor Hlivák (Inter Bratislava), Nenad Delič (Prievidza) a Saša Jankovič (Handlová).

Nové vedenie však odviedlo dobrú robotu pri budovaní kolektívu, po ročnej prestávke si bielo-červený dres opäť oblečie dvojica Miles Bowman a Boban Tomič. Šancu dostanú aj mladí Slováci Filip Halmeš a Branislav Pipíška, očakávania sú aj od americkej dvojice Deondre Ray a Bradley Hayes. „Som veľmi spokojný s aktuálnym zložením družstva. Vybrali sme si a chceli sme každého jedného hráča. Tím je nový, vrátane mňa. Chceli sme dobré osobnosti v našom družstve, preto sa vrátil Tomič a Bowman. To bolo hlavným kritériom. Tento mix zatiaľ vyzerá dobre. Z môjho pohľadu to bude vždy pozitívom. Ešte hľadáme jedného legionára na pozíciu štyri – päť,“ povedal Vržina k zloženiu svojho tímu.

Ako to už býva zvykom, tak Komárno vzhľadom na svoju polohu, si v príprave zmeria sily s maďarskými družstvami. „Obuvníkov“ opäť preveria kvalitné družstvá. „Som spokojný s programom prípravných zápasov. Ešte sa pokúsime pridať dve alebo tri stretnutia. Program však vyzerá zaujímavo,“ nešetril chválou kormidelník Komárna.

Keďže je na juhu Slovenska v podstate všetko nové, tak na záver prišla otázka na herný prejav na palubovke. „Pokúsime sa hrať inteligentný basketbal a byť originálni. Myslím si, že budeme vyzerať inak oproti tradičným tímom. Myslím si, že bude radosť nás sledovať,“ odpovedal na záver Vržina.

Aktuálna súpiska MBK Rieker Com-Therm Komárno:

Príchody: Aleksandar Vržina (BC Barsy Atyrau/Kazachstan – tréner), Filip Halmeš (VŠEMvs Karlovka Bratislava „B“), Miles Bowman (Hubo Limburg United/Belgicko), Deondre Ray (ABC Athletic Konstanca/Rumunsko), Boban Tomič (Petrol Olimpija Ľubľana/Slovinsko), Bradley Hayes (Carramimbre CBC Valladolid/Španielsko), Branislav Pipíška (BKM Lučenec)

Zostávajú: Nenad Miloševič, Lukáš Bolek, Matej Marchyn, Ladislav Stojanov

 

Aktuálny program prípravných zápasov MBK Rieker Com-Therm Komárno pred sezónou 2019/2020:

31. augusta: Alba Fehérvár (Maď.) – MBK Rieker Com-Therm Komárno

2. septembra: MBK Rieker Com-Therm Komárno – Šopron KC (Maď.)

12. – 13. septembra: Medzinárodný turnaj v Szombathely (Falco-Vulcano Energia KC Szombathely/Maď., MBK Rieker Com-Therm Komárno, ?)

19. – 20. septembra: Medzinárodný turnaj v Šoproni (Šopron KC/Maď., MBK Rieker Com-Therm Komárno, ?)

(basketliga.sk)