Šport 2015. 03. 14.

BASKET: Grznárovcov môžu vyjsť ich slová draho, rozhodcovia zvažujú aj trestné oznámenie

Trénerský tandem basketbalového tímu ŠKP Banská Bystrica – otec a syn Miroslav a Richard Grznárovci – môže doplatiť na svoje nevyberavé vyhlásenia po druhom štvrťfinálovom zápase medzi ich tímom a hosťami z Komárna. Zatiaľ čo koučovi M. Grznárovi hrozí pokuta podľa platných stanov súťaže, Richard si facebookovým statusom mohol „zarobiť“ na väčšie problémy. Informoval o tom v sobotu denník Šport. 

Trénerský a otcovsko-synovský dvojzáprah Banskej Bystrice si po druhom štvrťfinálovom zápase nedával servítku pred ústa. Zatiaľ čo hlavný tréner v pozápasovej reakcii naznačil, že výsledky zápasov sa dohadujú mimo ihriska, asistent trénera svoju frustráciu ventiloval na sociálnych sieťach. Vo facebookovom statuse arbitrov Kúkelčíka a Zubáka poriadne pourážal, do 24 hodín potom svoj status stiahol. 

11059202_792577774163964_6311685455962964758_n (1)

Denník Šport sa k danému incidentu v sobotu vrátil a okrem obvinení trénera M. Grznára na takmer celej stránke, priniesol aj reakciu dotknutých rozhodcov v rámčeku. Tí považujú obvinenia za neodôvodnené. „Odmietam, že by sme hrubo ovplyvnili duel a ani nás okrem kouča Grznára z toho nikto neobvinil. Pokiaľ viem, nebola podaná ani oficiálna sťažnosť,“ vyjadril sa pre denník Šport rozhodca Marek Kúkelčík. Ako denník dodáva, arbiter zvažuje aj podanie trestného oznámenia na asistenta Richarda Grznára pre jeho osočovanie na Facebooku. V podobnom duchu sa podľa denníka mal vyjadriť aj druhý dotknutý arbiter Zdenko Zubák. Bývalý TOP hráč by sa tak mohol dostať až pred súd.

My ešte pripomíname, že tretí zápas štvrťfinálovej série medzi Komárnom a Banskou Bystricou sa uskutoční neobvykle V NEDEĽU o 17:00.