Šport 2014. 12. 01.

BASKET: Iskra doma zhasla!

Basketbalisti Komárna zvíťazili na palubovke Iskry Svit o dva body.

Najlepším hráčom sobotného zápasu 17. kola Eurovia SBL bol jednoznačne Lakeem Jackson. Líder podtatrancov dosiahol skvelých 23 bodov a 15 doskokov, no keďže sa zo spoluhráčov k nemu pridal len Jugo a Fouch, domáci svoju palubovku pred dobre hrajúcimi Komárňanmi neubránili.

Domáci od začiatku zápasu viedli, no na viac ako päťbodový náskok sa nedostali. Takmer tri minúty pred koncom prvej štvrtiny otáčal na 14:15 z pohľadu domácich Slovinec Siniša Bilić a Komárňania už vedenie z rúk nepustili až do záveru zápasu. V polčase sa ich vedenie vyšplhalo na desať bodov a také bolo aj po tridsiatich minútach hry.

Domáci potom zabrali v útoku. Komárňanom sa ich ofenzívu nedarilo eliminovať a tak postupne znižovali. Až prišla tridsiata siedma minúta, v ktorej Lakeem Jackson dostal svojich do vedenia dotlačením lopty do koša. Začal sa boj nervov. Hostia v posledných dvoch minútach strieľali až osem trestných hodov. Keď Berkis trafil 22 sekúnd pred koncom trojku a vyrovnal na 89:89, Domáci sa rozhodli okamžite po vhodení lopty faulovať. TJ Bannister bol neomylný a dal oba. V nasledujúcom útoku domáci Fouch svoj pokus nepremenil, blokoval ho Jankovič a ďalšie dva trestné hody chladnokrvne premenil Bannister.

Komárňania tak zaknihovali veľmi dôležité víťazstvo na ihrisku silného súpera, ktoré je už šieste v rade. Skvelý výkon predviedol „generál“ TJ Bannister, ktorému síce z poľa strely nepadali, no napokon dosiahol 16 bodov a 14 asistencii. Veľmi dobre zahral aj Siniša Bilič (20 bodov, 6 doskokov) a Saša Jankovič, hráč kola podľa portálu basket.sk (24 bodov, 9 doskokov). Spomenúť treba aj pätnásťbodový výkon B. Alawoyu, ktorý pridal aj 9 doskokov.